Три роки супротиву: як Україна дає відсіч армії РФ (ВІДЕО)

24 лютого 2025 р. 10:26

24 лютого 2025 р. 10:26


У ніч на 23 лютого — напередодні річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну – країна-агресор випустила по мирних українських містах 267 ударних безпілотників і кілька балістичних ракет. За останній тиждень російська армія атакувала Україну із застосуванням понад 1 000 безпілотників, 1400 керованих авіабомб і 35 ракет різних типів, заявив президент Володимир Зеленський. День за днем Росія намагається знищити Українську державу та її народ. Три роки Збройні сили України успішно протистоять російській армії, яку раніше називали однією з найсильніших у світі. Детальніше — в матеріалі журналістів FREEДOM .

Французькі “Міражі”, американські Ф16, польські танки, чеські артустановки, далекобійні ракети, різноманітні системи ППО та сотні тисяч українських дронів, без яких уже неможливо уявити лінію фронту. Це лише частина того озброєння, з яким ЗСУ вступають у четвертий рік повномасштабної війни.

За цей час Київ продемонстрував успішну оборону проти російської агресії, столиця вистояла і не впала за три дні, як трубили російські пропагандисти. І ось їхня риторика вже змінилася, мовляв, ні про які три дні не йшлося, і війну потрібно якомога швидше закінчувати.

“Війна перестає, ймовірно, бути такою популярною серед російського населення, вона явно затягнулася, явно не справдилися ось ці “шапкозакидацькі” настрої, які транслювала російська пропаганда і влада у 2022-2023 роках. Очевидно, що маленької переможної війни не вийшло, тому російська пропаганда може коригувати деякі меседжі”, — зазначив аналітик Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Сергій Жуков.

Перші військові успіхи Україна здобула власними силами, ще до отримання іноземної підтримки. Після вторгнення російських військ 24 лютого 2022 року з півночі, сходу та півдня Кремль зміг тимчасово окупувати значні території Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Однак українські військові стримували натиск і, вичекавши слушний момент, коли солдати країни-агресора виснажилися, контратакували.

“Розвіддані підкачали, не змогли правильно проаналізувати й узяти в розрахунок можливості українського опору, керованість українських військ, рішучість західних союзників, і це все призвело до того, що забуксував російський наступ у Київській, Чернігівській, Сумській області. Величезні фронти утворилися на кілька тисяч кілометрів”, — каже військовий аналітик, екс-співробітник СБУ Іван Ступак.

Після звільнення міст від російських військ — у Бучі, Гостомелі та інших містах Київської області інтернаціональна слідча група задокументувала факти масових страт, катувань і жорстокого поводження з місцевими жителями. Були знайдені катівні камери.

“Тут сталося немислиме. Ми побачили жорстоке обличчя путінської армії. Ми бачили, з яким нерозсудливістю і холодним серцем вони окупували місто. Тут, у Бучі, ми побачили, що наша людяність зруйнована, і весь світ сумує разом із жителями Бучі. І саме вони, як ви сказали, захищають кордони Європи, захищають людяність, захищають демократію, і тому ми підтримуємо їх у цій важливій боротьбі”, — заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Західні країни зважилися на серйозні військові поставки Україні — тоді Київ спланував ще дві масштабні військові операції. ЗСУ звільнили значні території Харківської області у вересні 2022 року. РФ втратила логістичні вузли в таких містах як Ізюм і Куп’янськ. Відступаючи, російські війська залишили великі арсенали техніки та боєприпасів, якими згодом скористалася українська армія.

Опісля, методично знищуючи командні пункти та руйнуючи логістику окупантів, зокрема ударами по Антонівському мосту, який росіяни використовували для поставок боєприпасів із тимчасово окупованого Росією Криму, у листопаді українська армія змусила РФ відступити на лівий берег Дніпра. Таким чином ЗСУ звільнили Херсон без значних руйнувань.

“З кожним новим ударом було зрозуміло, що так довго міст не протримається і рано чи пізно його буде знищено. Тоді ще була величезна вода, широке полотно річки Дніпро і російська армія чудово уявляла, що якщо міст завалиться, то угруповання на правому березі Дніпра залишиться в ізоляції і буде знищене. Було ухвалено рішення, що потрібно виводити”, — пояснив Іван Ступак.

Російська агресія показала: диктатор Путін так прагне домогтися хоч якихось перемог в Україні, що не в силах захистити власну державу. 6 серпня 2024 року українська армія розпочала операцію в Курській області Росії. Для Москви це виявилося повною несподіванкою. ЗСУ перетнули кордон практично не зустрівши жодного опору.

Як заявив президент України Володимир Зеленський, мета цієї операції — запобігти новому наступу Кремля на Сумську і Харківську області. Збройні сили РФ і донині перекидають значні ресурси в Курську область, послаблюючи позиції на інших напрямках фронту. За понад півроку операції, за даними Генерального штабу України, російські втрати сягнули близько 40 тисяч осіб, з яких понад 16 тисяч — безповоротні.

“Одне із завдань курського фронту, яке було виконано, і виконується сьогодні – відтягнути резерви РФ з інших ділянок фронту. Нагадаю, наприклад, на Дніпровському напрямку, на Запорізькому – підрозділи були зняті, і вони вирушили в курську область.Зокрема, говоримо про морську піхоту, це 810 бригада морської піхоти”, — пояснив речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.

Кремль не зважає на жертви серед цивільних не тільки в Україні, а й у Росії. Першого лютого 2025 року, як повідомили в українській армії, російська авіація завдала удару керованою авіабомбою по інтернату в Суджі, Курської області. Цю установу традиційно використовували місцеві жителі, як укриття від обстрілів. Внаслідок загинули щонайменше чотири людини. Кремль, традиційно, звинуватив у події ЗСУ.

“Безумовно, фактор створення так званої санітарної або буферної зони відіграв дуже важливу роль. Російські КАБи замість того, щоб прилітати на голови захисників на території Чернігівської, Сумської, Харківської областей, — нині падають на голови жителів Курської області. Це черговий цинізм дій вищого військового керівництва РФ, якому абсолютно байдуже, скільки мирного населення, російського зокрема, загине в рамках цієї так званої спеціальної військової операції”, — акцентував військовий експерт Владислав Селезньов.

Не рахується російське керівництво і з втратами своїх солдатів. За даними Генерального штабу ЗСУ, за час російського повномасштабного вторгнення армія країни-агресора втратила понад 868 тисяч осіб убитими і пораненими.

Заповнювати такі величезні втрати прихованою мобілізацією Путін не зміг, тому знайшов собі нового союзника, такого ж диктатора-ізгоя, Кім Чен Ина. Тепер крім використання іранських дронів в Україні, Москва також жене на забій і північнокорейських військових.За інформацією Генштабу України, у боях у Курській області беруть участь близько 12 тисяч північнокорейських військовослужбовців. З них уже ліквідовано або поранено близько чотирьох тисяч. Є й полонені.

“Я точно не пам’ятаю, але був якийсь бій, мене поранило. А після бою був відступ, оскільки я був поранений, не міг пересуватися і десь так три, чотири, п’ять днів був один. Після цього війська України знайшли мене, зробили якийсь укол і перевезли машиною сюди”, — згадує військовослужбовець КНДР.

Підтримувати інтенсифікацію боїв, як на початку свого вторгнення в Україну, Москва не здатна. Кремль відчуває різку нестачу озброєння і витрачає останнє, в бій йде техніка радянського часу.

Україна ж, крім регулярних поставок військової допомоги союзників, нарощує і власне виробництво. Ідеться не тільки про артилерійські боєприпаси, а й про важку бронетехніку та високоякісні дрони — як на воді, так і на землі та в повітрі. Президент України заявив, що станом на листопад 2024 в країні працювали понад вісімсот підприємств оборонно-промислового комплексу. Серед них і європейські оборонні підприємства: німецьке, британське, франко-німецьке.

“Якщо колись, роки тому, українська “оборонка” виглядала, на жаль, безпорадною, то зараз — це галузь, яка на шляху до лідерства, щонайменше в Європі. Зараз це індустрії, якими Україна може знову по праву пишатися. Завдяки оборонним індустріям, Україна має стати одним із ключових глобальних безпекових донорів і дуже сильним гравцем на глобальному ринку зброї та оборонних технологій.Кожен, хто буде з нами, хто буде з Україною, я впевнений, виграє”, — заявив Зеленський.

Москва ж продовжує втрачати техніку. За даними Генштабу ЗСУ, армія країни-агресора втратила десятки тисяч артсистем, транспортних засобів для перевезення солдатів, БпЛА, понад 10 000 танків та іншої техніки.

Аналітики вже відзначають зниження кількості бойових зіткнень за добу, порівняно з минулими місяцями.

“Ще місяць, два місяці тому ми говорили як мінімум про 200. І для нас кількість бойових зіткнень у кількості 130-140 сприймалися, як щось звичайне. Росія хоче здаватися всемогутньою, хоче здаватися непереможною. Але навіть вона змушена в рази скорочувати інтенсивність бойових зіткнень. Якщо говорити про співвідношення до листопада-грудня, то зараз інтенсивність бойових дій з боку РФ впала втричі”, — зазначив військовий експерт Сергій Грабський.

Україна готова боротися за свою незалежність і свободу, а Євросоюз повністю підтримує Київ у цьому прагненні. Концепція миру через силу, якої дотримується нова американська адміністрація, відповідає підходу української держави. Незважаючи на те, що російський диктатор Путін продовжує загрожувати цивілізованому світу, його політика в нових реаліях завдає шкоди самій Росії. 47-й президент США Дональд Трамп уже заявив, що глава Кремля руйнує РФ, відмовляючись припиняти війну проти України.

Як повідомлялося раніше, Європейський Союз готує пакет додаткової військової допомоги для України на загальну суму близько 20 мільярдів євро.

Три роки супротиву: як Україна дає відсіч армії РФ (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua