“Щоб жахи останніх трьох років не повторилися”: союзники підтримують опір України агресії РФ (ВІДЕО)

24 лютого 2025 р. 15:25

24 лютого 2025 р. 15:25


Гарантії безпеки — те, що об’єднує партнерів Києва, заявив президент України Володимир Зеленський. Росія не повинна більше нести смерть людям в Україні, Європі, на Близькому Сході та в Африці. Справедливість не може бути порожнім словом. Це важливо для всіх, наголосив глава держави. Хто і як допомагає Україні наблизити справедливий мир розбиралися журналісти FREEДOM .

Україна готова до мирних переговорів, заявив президент України на Мюнхенській конференції з безпеки. Але Київ не прийме угод, укладених без участі України, підкреслив Зеленський.

“Жодних рішень про Україну без України, жодних рішень про Європу без Європи. Якщо ми будемо не допущені до переговорів про наше власне майбутнє, ми все програємо. Долю цієї війни не можуть визначити тільки кілька лідерів: ні Трамп і Путін, ні я і Путін, ні будь- хто тут, у Мюнхені, удвох із Путіним. Ми повинні чинити тиск разом, щоб досягти справжнього миру. Путін не може запропонувати реальних гарантій безпеки. Не тільки тому, що він брехун, а й тому, що Росії в її нинішньому стані потрібна війна, щоб утримати владу. І світ має бути від цього захищений”, — акцентував Зеленський.

У кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки він провів переговори з віце-президентом США Джей Ді Венсом. На зустрічі також були присутні держсекретар Марко Рубіо і представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог. Український лідер заявив про необхідність миру, гарантії безпеки та підготовку плану щодо того, як зупинити Путіна і закінчити війну. Джей Ді Венс, своєю чергою сказав, що спільною метою для всіх є саме тривалий мир в Україні.

“Ми провели низку плідних зустрічей, обговорили низку питань, над якими варто попрацювати. І головна мета полягає в тому, що, як зазначив президент Трамп, ми хочемо, щоб війна закінчилася, ми хочемо, щоб вбивства припинилися. Але ми хочемо досягти надійного, тривалого миру, а не такого миру, який за кілька років призведе до конфлікту в Східній Європі”, — зазначив Венс.

Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала Вашингтон до спільної, скоординованої роботи.

“Україна більше за всіх хоче миру, справедливого і міцного, щоб жахи останніх трьох років не повторилися. Путін каже, що готовий зустрітися, але на яких умовах? Він має продемонструвати, що його інтерес полягає не в затягуванні цієї війни. Він має показати, що відмовився від свого прагнення знищити Україну. І дозвольте сказати абсолютно ясно: “невдала” Україна послабить Європу, але вона також послабить і Сполучені Штати”, — наголосила президент Єврокомісії.

Представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог узяв на себе публічне зобов’язання за 180 днів задіяти всі сторони для завершення війни Російської Федерації проти України. І запевнив: Київ буде за столом переговорів. А ось участь у них представників ЄС, вважає він, не передбачається.

“Якщо думаєте, що можете закінчити цю війну за допомогою вбивств, то це не так. Вам знадобиться комплексний план, який має бути спільно напрацьований”, — заявив Келлог.

Основою цієї стратегії може стати план перемоги України, зазначив Зеленський в інтерв’ю ITV News.

“Потрібна така історія, домовленості, такі гарантії безпеки, що, незважаючи на те, чи хоче Путін, чи після нього хтось буде, чи ми не знаємо, чи хочуть вони вбивати українців і захопити нашу землю та зруйнувати повністю країну, чи не хочуть — не зможуть. Тому що такі гарантії безпеки, що якщо вони підуть війною, вони отримають таку відповідь і втратять своє. Ось що має бути. І це дуже реально. Я в цьому впевнений”, — зазначив президент.

План перемоги президент України представив 2024 року. Він складається з п’яти пунктів і трьох секретних додатків:

  • першим і ключовим пунктом документа є запрошення України до НАТО;

  • другий — зміцнення оборони держави;

  • третій — стримування країни-агресора;

  • розвиток економічного потенціалу України — четвертий пункт;

  • п’ятий — післявоєнний.

Останній пункт передбачає, що досвід української армії після війни може бути використаний для зміцнення обороноздатності Північноатлантичного альянсу і забезпечення безпеки Європи. Якщо пріоритети Києва не будуть враховані, Європа продовжить підтримувати Україну, запевнила глава дипломатії ЄС Кая Каллас.

“Будь-яка угода за нашими спинами не спрацює, будь-яка угода має бути частиною України та Європи. Умиротворення завжди зазнає невдачі. Тому Україна продовжуватиме чинити опір, а Європа — продовжуватиме підтримувати Україну. Нас буде на 20% менше, якщо США вирішать піти, але, все одно, Україна захищатиме принципи суверенітету, територіальної цілісності та принципи, які відстоює Європа. Ми будемо разом”, — заявила Каллас.

Після Мюнхенської конференції з безпеки 17 лютого в Парижі, з ініціативи президента Франції, відбувся екстрений саміт лідерів країн Європи. Головна тема — безпека на континенті та підтримка України. Через день, 19 лютого, європейські лідери знову приїхали до Парижа — уже в розширеному складі. 20 держав Європи і Канада заявили, що продовжать допомагати Україні.

Позиція Франції та її партнерів чітка і єдина: міцний і надійний мир в Україні, зазначив Макрон. Він наголосив — Україна має бути залучена до переговорного процесу, а її права мають дотримуватися.

“Ми підтримуємо Україну і візьмемо на себе всю відповідальність за забезпечення миру і безпеки в Європі. Це фундаментальний інтерес Франції, і я є його гарантом”, — заявив Макрон.

ЄС уже мобілізував 48,5 мільярда євро на військову допомогу Києву і продовжує зміцнювати обороноздатність України, заявила глава Європарламенту Роберта Метсола. Вона зазначила, що Брюссель готовий розширювати гарантії безпеки для Києва. Однією з них може стати миротворча місія, до складу якої увійдуть військовослужбовці з країн-партнерів.

“Велика Британія візьме на себе провідну відповідальність, як ми завжди робили, тому що в України має бути безпечне майбутнє… Європа має відігравати свою роль, і я готовий розглянути можливість розміщення британських військ на території країни поряд з іншими, якщо буде досягнуто міцної мирної угоди”, — сказав прем’єр Британії Кір Стармер.

У Вашинтоні ідею розміщення європейських миротворців на території України підтримали.

“Якщо європейці хочуть це зробити, це чудово. Якщо вони хочуть це зробити, я думаю, це буде чудово. Я знаю, що Франція згадувала це, інші згадували. Велика Британія згадувала. Якщо ми укладемо мирну угоду, я думаю, що з точки зору Європи нам не доведеться розміщувати там війська, тому що, ви знаєте, ми дуже далеко. Але мати там війська було б нормально. Я б узагалі не заперечував проти цього”, — акцентував Трамп.

Для Києва принципово важливо, щоб у миротворчій місії взяли участь і американські військові. Це не обов’язково мають бути піхотинці, вважає президент України. Він зазначив, що в місії можуть бути представлені різні роди військ, зокрема військово-морський флот.

Як повідомлялося раніше, 24 лютого, у день третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії, у Києві відбувається зустріч лідерів країн-партнерів України . Її головною темою стали гарантії безпеки та майбутнє колективної безпеки. На саміт приїхали лідери та делегації 13 держав. Представники ще 24 країн беруть участь у форумі в онлайн-режимі.

“Щоб жахи останніх трьох років не повторилися”: союзники підтримують опір України агресії РФ (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)