вологість:
тиск:
вітер:
Парламент Вірменії остаточно схвалив законопроєкт про вступ до ЄС
У середу, 26 березня, Національні збори Вірменії остаточно схвалили законопроєкт про старт процесу вступу країни до ЄС, повідомляє “ Эхо Кавказа ”.
За словами уповноваженого представника ініціативної групи Артака Зейналяна, на рівні посадових осіб та парламентаріїв із різних столиць та інститутів Європи останніми місяцями були озвучені чіткі сигнали на підтримку початку процесу членства Вірменії в Союзі.
“Вірменія, ставлячи за мету розвинути демократичні інститути, підвищити добробут суспільства, зміцнити безпеку країни, стійкість та перевагу права, оголошує про старт процесу членства в ЄС”, – зазначається у передмові документа, додав Зейналян.
Своєю чергою голова комісії з євроінтеграції Арман Єгоян пояснив, що наразі не передбачається подання заявки на членство в ЄС, а законопроєкт просто висловлює волю народу Вірменії.
За словами заступника глави МЗС Паруйра Ованісяна, протягом найближчих місяців планується затвердження нового порядку денного партнерства, який включатиме короткострокові, середньострокові й довгострокові дії, спрямовані на ще більше зближення з ЄС.
Парламентська опозиція участь у голосуванні не брала й назвала прийнятий законопроєкт “глумом”.
Раніше прем'єр Вірменії Нікол Пашинян казав, що для початку процесу вступу його країни до ЄС країни необхідно провести референдум.
Процес вступу до Союзу може тривати десятиліттями, оскільки включає шість так званих кластерів і оцінку відповідності країни критеріям ЄС у широкому спектрі політичних сфер, таких як функціонування демократичних інституцій, судова система й фундаментальні права, серед багатьох інших.
Такий “поворот” Вірменії слідує за зростанням напруженості у відносинах з Росією, яка історично вважається одним із головних союзників країни. У 2024 році уряд в Єревані оголосив, що розглядає можливість виходу з очолюваної Кремлем Організації договору про колективну безпеку, звинувативши “альянс” у бездіяльності під час загострення протистояння з сусіднім Азербайджаном.
Водночас, Вірменія досі сильно залежить від російських енергоносіїв і торгівлі з РФ, а також має на своїй території військову базу Кремля, що ілюструє складність повного розриву відносин з Москвою.

Новини рубріки

Землетрус у М’янмі: кількість загиблих перевищила 1000, понад 2300 постраждалих
29 березня 2025 р. 12:13

З чим пов’язана активізація військ РФ одразу на кількох ділянках фронту — пояснення експерта
29 березня 2025 р. 12:11

Глава МЗС Данії відреагував на закиди Венса щодо нездатності країни захистити Гренландію
29 березня 2025 р. 11:47