вологість:
тиск:
вітер:
"Пробний кейс" Кремля. Чому Росія так домагається зняття західних санкцій
Москва хоче бачити західні чвари навколо санкцій
Бажане скасування Заходом економічних санкцій , накладених на Росію за збройну агресію проти України, чого так домагається Кремль, не полегшить ситуацію для РФ, але може стати "переломним моментом", який внесе розкол у взаємини Києва із нашими західними союзниками.
Про це в коментарі "Телеграфу" пояснив провідний експерт Німецького інституту міжнародних відносин та безпеки Яніс Клюге . За його словами, це — "пробний кейс" для Кремля
Більше читайте у публікації: "Туз у рукаві" Європи: чому Трамп не зможе виконати "забаганки" Путіна без союзників .
— Це був би перший випадок, коли санкції проти Росії були б свідомо скасовані, і це викликало б дуже гостру дискусію на Заході й величезні лобістські зусилля з боку західного бізнесу, який захотів би скасування обмежень. Я думаю, що Росія хоче бачити західні чвари навколо санкцій. Її насправді не дуже турбує доступ "Россільгоспбанку" до SWIFT", — пояснює експерт.
Як звертає увагу Яніс Клюге, велика когорта обмежень, зняття яких дійсно потрібне Москві, залежить не від США. Хоча Вашингтон є ключовим гравцем "санкційної коаліції", він не може зробити все самостійно.
— Санкції США і санкції ЄС багато в чому доповнюють один одного. Оскільки США ніколи не мали тісних економічних відносин з Росією, вони є більш важливими для фінансових санкцій та їхнього застосування в усьому світі. Сильною стороною США є домінування долара, що змушує весь бізнес бути обережним у відносинах з Росією, включно з бізнесом у Китаї чи на Близькому Сході.
Але деякі з найефективніших санкцій можуть бути скасовані лише європейцями: наприклад, ембарго на нафту, яке змушує Росію погоджуватися на знижки та перевозити свою нафту на дуже великі відстані до Індії та Китаю.
Крім того, більшість заморожених російських активів і резервів перебувають під контролем ЄС. Нарешті, санкції щодо SWIFT також під європейським контролем, — зазначає експерт.
Він пояснює, що штаб-квартира SWIFT розташована в Бельгії, тому має дотримуватися правил Європейського Союзу. Без зміни відповідного законодавства камбек російських банків неможливий.
— Якщо ЄС не змінить своє санкційне законодавство, для SWIFT буде незаконно додавати російські банки до своєї мережі. США можуть намагатися чинити тиск на ЄС і SWIFT, але вони не можуть змусити знову під'єднати російські банки до системи, — додав Яніс Клюге.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав, що голова Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко заявив: повернення РФ до SWIFT — це понад 100 млрд доларів транзакцій на місяць замість нинішніх 10 млрд, які стануть масштабним фінансовим ресурсом для підтримки війни проти України.

Новини рубріки

У Британії на аукціоні продали монету Стародавнього Риму майже за £5 тисяч
31 березня 2025 р. 07:14

Поліція Південної Кореї заявила, що обряд на сімейній могилі призвів до смертоносної лісової пожежі
31 березня 2025 р. 06:39