вологість:
тиск:
вітер:
Навіщо росіянам припинення вогню в Чорному морі — подробиці (ВІДЕО)
Україна контролює ситуацію в акваторії Чорного моря і не допустить ескалації, заявив президент Володимир Зеленський. Більша частина Чорноморського флоту країни-агресора або на дні, або захована у віддалених портах. Київ не допустить того, щоб Москва взяла під контроль морський продуктовий коридор, підкреслив глава держави. Навіщо Кремлю припинення вогню в Чорному морі, з’ясовував телеканал FREEДOM .
Білий дім має намір оцінити вимоги Москви, які вона висунула після того, як “у принципі” погодилася на припинення вогню в Чорному морі, повідомив державний секретар США Марко Рубіо.
“Після нашої зустрічі росіяни детально виклали низку умов, які вони хотіли б бачити виконаними для реалізації цього. Ми збираємося це оцінити”, — цитує його слова агентство Reuters .
Припинення вогню в Чорному морі — це другий крок плану перемир’я США. Його метою є забезпечення безпеки судноплавства, унеможливлення застосування сили та запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі. Завдання Росії — інше.
Москва намагається захопити контроль над коридором у Чорному морі, пояснив президент України в ексклюзивному інтерв’ю Eurovision News. Київ цього не дозволить, наголосив Володимир Зеленський.
“Вони вже давно не контролюють коридор у Чорному морі. Ми боремося за це, тому що це крок до завершення війни. Ми контролюємо ситуацію в Чорному морі. Їхня Чорноморська частина флоту — на дні або вони заховані, це те, що сьогодні відбувається. Вони готові йти на припинення вогню щодо енергетики, якщо це стосуватиметься енергетики та Чорного моря”, — зазначив глава Української держави.
Москва поставила ультиматум: домовленості щодо забезпечення безпечного судноплавства в Чорному морі наберуть чинності після того, як Захід зніме санкції з “Россельхозбанка” та інших організацій, які задіяні в забезпеченні операцій з міжнародної торгівлі продовольством і добривами, а також після підключення російських фінансових організацій до глобальної системи банківських переказів SWIFT.
“Чи підуть санкції вгору або вниз залежить від кроків російського керівництва. Президент США Дональд Трамп не сумніватиметься в рішенні посилити санкції, якщо це дасть перевагу на переговорах”, — сказав міністр фінансів США Скотт Бессент.
Ось тільки для зняття санкцій з країни-агресора потрібна згода Європи. Президент Франції вже виступив категорично проти скасування обмежень.
Росія порушує всі міжнародні норми, сказав Еммануель Макрон на спільній із Володимиром Зеленським пресконференції.
“ Я повністю підтримую концепцію “мир через силу”, яку запропонував американський президент. Але, наскільки я знаю, ця концепція не означає зняття санкцій перед тим, як ми перевірили, що все працює. Питання зняття санкцій залежить від вибору Росії відповідати нормам міжнародного права”, — акцентував французький президент.
Росія заявляє про бажання відновити постачання зерна через Чорне море, як підтвердив міністр закордонних справ Сергій Лавров. Однак для цього Москва вимагає гарантій від Вашингтона.
Однак факти показують, що саме Україна послідовно виконує всі домовленості, тоді як країна-агресор їх систематично порушує. Яскравий приклад — зернова угода. Спочатку російська сторона робила все можливе, щоб зірвати угоду, а в липні 2023 року остаточно вийшла з неї. Після цього почалися масовані обстріли української портової інфраструктури та зерносховищ.
“На відміну від президента України Володимира Зеленського, Путін показав, що він не є серйозним гравцем у цих мирних переговорах. Він грається з узгодженим перемир’ям у Чорному морі, попри сумлінну участь усіх сторін, продовжуючи завдавати руйнівних ударів по українському народу. Його обіцянки — порожні слова”, — прокоментував ситуацію виданню Le Figaro прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер.
У Міністерстві закордонних справ України пояснили, що тимчасове припинення вогню в Чорному морі не є відновленням Чорноморської зернової ініціативи.
Крім того, домовленість про припинення вогню в Чорному морі передбачає заборону ударів по цивільному судноплавству та всіх портах. А ось на російські військові кораблі вона не поширюється.
“Переміщення Росією військових кораблів за межі східної частини Чорного моря буде вважатися порушенням цих домовленостей, буде розцінюватися як порушення зобов’язань забезпечення вільного судноплавства в Чорному морі, і як загроза національній безпеці України. У такому разі Україна матиме повне право на самозахист”, — озвучив позицію України речник Міністерства закордонних справ Георгій Тихий.
Росія ні на день не припиняє обстрілювати українські міста. Російська армія продовжує вбивати мирних жителів. Це доводить, що країна-агресор не готова ні до переговорів, ні до завершення війни проти України, заявили в Міністерстві закордонних справ України. Фактично Росія будь-якими способами прагне затягувати час.
Нагадаємо , у березні 2025 року Рада Європи погодила збільшення мит на агропродукцію з Росії та Білорусі. Після переговорів у Саудівській Аравії, у США заявили, що сприятимуть відновленню доступу Росії на світовий ринок сільгосппродукції та добрив.

Новини рубріки

Росія з дрона шпигувала за науковим містечком в Італії, – ЗМІ
31 березня 2025 р. 14:06

Зникнення американських солдатів у Литві: з болота витягли їхню бронемашину
31 березня 2025 р. 14:06

Щоб не платити податки: чоловік у суді Німеччини мусив доводити, що він не має собак
31 березня 2025 р. 14:06