вологість:
тиск:
вітер:
“Россельхозбанк” — це кишеньковий банк найближчого оточення Путіна, — Подоляк
На переговорах зі США однією з умов перемир’я в Чорному морі Росія поставила зняття санкцій з “Россельхозбанка”, тобто повернення його до системи SWIFT. Разом з тим міжнародна банківська система SWIFT перебуває під юрисдикцією Бельгії і зняття санкцій вимагає колегіальної згоди всіх країн-членів Європейського Союзу. Тобто вимоги Москви свідомо нездійсненні. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.
“Росія нахабніє. Щойно вона побачила, що десь є якісь можливості, вона починає нахабніти, вона починає максимально агресивно поводитися, вона починає пропонувати умови взагалі абсолютно нереалістичні, водночас масштабувати тиск навколо цих умов”, — сказав Подоляк.
“Россельхозбанк” — найбільший в агропромисловому комплексі Росії, через який йшли оплати з продажу сільгосппродукції, добрив тощо. Але також цей банк бере участь у фінансуванні війни РФ проти України, а також у відмиванні коштів для оточення Путіна.
“У найближчому оточенні Путіна є кілька людей, які на цьому роблять великі статки, фінансують, зокрема, і Путіна, і, звичайно, вони хочуть збільшити прибутковість. “Россельхозбанк” — це кишеньковий банк цілої низки людей з найближчого оточення Путіна. Вони хочуть мати доступ до фінансових ринків, вони хочуть монетизувати тіньові доходи, які вони отримують у межах цієї війни. І, звісно, вони вважають, що можна виставляти політичні умови (щодо зняття санкцій з банку, — ред.), які є абсолютно, на мій погляд, ущербними . Чому? Тому що ви ніхто в акваторії Чорного моря, Росії немає там. І ви не можете виставляти ультимативні умови, тому що ви боїтеся в цій акваторії перебувати”, — зазначив радник глави ОПУ.
До початку повномасштабного вторгнення Росія працювала через свої порти в Чорному морі і нарощувала прибутки завдяки торгівлі продовольством, мінеральними добривами. “Россельхозбанк” активно розвивав свої відносини з цілою низкою глобальних банків.
“А зараз вони все це втратили. І раптом після того, як їх (російські кораблі, — ред.) відігнали в Новоросійські бухти, вони кажуть: ми хочемо, щоб ви нам повернули під контроль акваторію Чорного моря і прогарантували неможливість знищення нашого флоту Україною”, — прокоментував Подоляк.
Разом з тим санкції проти Росії — це обмеження Європейського Союзу. І як і для їх введення, так і для зняття потрібне колегіальне рішення всіх країн-членів ЄС.
“І Європа відкрито каже: зачекайте, пом’якшення санкційної політики має бути пов’язане з тим, що Росія робить якісь кроки, дійсно спрямовані на закінчення війни. Що Росія сигналізує, що вона готова закінчити війну, що готова хоча б дотримуватися форматів припинення вбивства цивільного населення. Чи ми робимо кроки назустріч Росії, щоб простимулювати ще більший обсяг вбивства цивільного населення? Це хороша дискусія між Європою і США в межах санкцій”, — продовжив спікер.
Позиція України полягає в тому, що санкції потрібно навпаки збільшувати, щоб позбавляти Росію можливості заробляти на глобальних ринках.
“Тому що практично всі доходи йдуть або на забезпечення особистого життя найближчого оточення Путіна, тобто олігархічної спільноти, або на купівлю техніки, ресурсів, зокрема “живого м’яса”, для ведення бойових дій. І, думаю, навряд чи можна якось по-іншому трактувати дії Росії: тобто вона нахабніє, вона вважає, що можна буде щось отримати просто так, навіть не військовим шляхом, а шляхом жорсткої, нахабної зовнішньополітичної риторики”, — резюмував Михайло Подоляк.
Нагадаємо, у Білому домі заявили, що за підсумками переговорів у Саудівській Аравії США, Україна і Росія домовилися припинити атаки в Чорному морі. Серед вимог Кремля — зняття санкцій з кораблів Росії, банківських установ та інших сфер.
Як повідомлялося раніше , Європейський Союз не планує послаблювати санкції проти Росії і дозволяти підключення російських банків до міжнародної системи SWIFT, попри вимоги Москви про часткове зняття обмежень в обмін на угоду про припинення вогню в Чорному морі.

Новини рубріки

Трамп хоче повернути американців у "рідну гавань"? Хто живе у Гренландії
01 квітня 2025 р. 02:56

Скасування санкцій проти Росії: в Німеччині дали жорстку відсіч проросійському політику
01 квітня 2025 р. 02:56