Переговори приведуть до результату, який задовольнить і США, і Україну, — Подоляк про угоду щодо надр

29 березня 2025 р. 22:34

29 березня 2025 р. 22:34


На сьогодні немає фінальної версії українсько-американської угоди щодо корисних ресурсів. Є пропозиції сторін — США та України. Дискусії щодо документа тривають на різних рівнях, і це є нормальною практикою. Про це сьогодні, 29 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Фінальної версії угоди на сьогоднішній день немає. І всі ті інсайди, які ми з вами читаємо, вони далекі від реалії, яка буде в підсумку підписана Україною і США”, — сказав він.

Подоляк наголосив, що обговорювана угода складна. Тому що це договір, по суті, про стратегічне економічне партнерство між країнами.

Сторони хочуть отримувати прибутковості, хочуть отримувати монетизацію своїх інтересів. Це правильно. Україна ще додатково хоче отримати доступ до глобальних ринків, до технологій розробки, гарантії безпеки тощо. США хочуть отримати прибутковості і збільшення своєї частки участі в тих чи інших сегментах світового ринку. Це нормальна практика, це конкурентні переговори, які рано чи пізно призведуть до позитивного результату, який буде вигідний і Україні, і Сполученим Штатам”, — зазначив радник глави ОПУ.

Україна не визнаватиме допомогу США, яку як грант передавали Штати за адміністрації Джо Байдена, як борг, кредит — як вимагає адміністрація Дональда Трампа.

“Є домовленості, які існували до сьогоднішнього дня. Вони були підписані Сполученими Штатами минулого, позаминулого року. За ними й США брали на себе певні зобов’язання, і Україна брала на себе певні зобов’язання. Ці програми [допомоги] працюють у рамках тих домовленостей. Безумовно, заднім числом записувати якісь взаємні борги не прийнято ні в бізнесі, ні в політиці. Це некоректно, зокрема щодо тих зобов’язань, які брали на себе Сполучені Штати”, — акцентував Михайло Подоляк.

Нагадаємо , Україна отримала від США проєкт нової угоди щодо корисних копалин. Він серйозно відрізняється від погодженої раніше рамкової угоди. Зараз документ вивчають українські юристи. Як заявив президент Володимир Зеленський, Україна не визнаватиме військову допомогу від США боргом, якщо такий пункт буде в новому варіанті договору про корисні копалини.

Переговори приведуть до результату, який задовольнить і США, і Україну, — Подоляк про угоду щодо надр

Джерело: uatv.ua (Світ)