Про нюанси розміщення європейського контингенту в Україні розповів нардеп

30 березня 2025 р. 14:05

30 березня 2025 р. 14:05


Фізична присутність будь-яких іноземних військ має сенс тільки в зоні військових дій. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив народний депутат України Юрій Камельчук.

“Тобто для того, щоб не стріляли далі територією України, повинні бути присутніми іноземні війська, і якщо, не дай боже, станеться якийсь обстріл по них, це вже буде більший масштаб, назву так, військового конфлікту”, — зазначив спікер.

За його словами, формат розміщення контингенту не настільки важливий. Важлива лише кількість військових для контролю ситуації.

“Присутність їх, наприклад, у Львові, Ужгороді, Івано-Франківську не має жодного сенсу, як і в тому ж Житомирі. Але вже поблизу кордону з Білоруссю, наприклад, — це добре. Наприклад, недалеко від лінії фронту, це вже позитивно. Але, найімовірніше, вони туди заїдуть тільки після того, коли припиняться обстріли, бомбардування, атаки міст “Шахедами”, — припустив Юрій Камельчук.

Нардеп акцентував, що НАТО — це теж оборонна організація, свого роду сила стримування. Однак Альянс у прямому своєму підпорядкуванні не може зайти на територію України. Замість цього країни-члени блоку пропонують допомогу.

“Це, швидше за все, свіжий формат, який може перерости в європейську оборонну організацію. Можливо, десь щось відштовхуватиметься від формату “Три моря” (“Ініціатива трьох морів” — об’єднання тринадцяти держав Європейського Союзу і двох країн-партнерів: України (з 2022) і Молдови (з 2023), розташованих у Центральній та Східній Європі, — ред.), який колись замислювався, зокрема, за оборонною лінією, окрім інфраструктурно-енергетичної та інноваційної. Він є таким собі східним щитом від нападу Росії або від економічного просування Китаю в бік Європи”, — пояснив спікер.

Однак не всі країни Європи готові в цьому форматі брати участь, вважає Камельчук.

“Серед них є Словаччина та Угорщина. Угорщина на 100%, найімовірніше, від цих речей відмовиться. А ось інші країни можуть у цьому активно взяти участь. І вже йдеться про військову мобільність. У зв’язку з цим з’являться інфраструктурні проєкти, які допомагатимуть забезпечувати військову мобільність. Відповідно, для цих об’єктів потрібна буде енергетична інфраструктура, нові якісь об’єкти. І це може бути навіть новим економічним двигуном для Європи, яка, думаючи про власну безпеку, зможе піднімати й економіку”, — вважає спікер.

Раніше міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Китай повинен зіграти свою роль у переконанні Росії сісти за стіл переговорів про війну в Україні.

Про нюанси розміщення європейського контингенту в Україні розповів нардеп

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua