вологість:
тиск:
вітер:
США планують розширити збір даних у соцмережах щодо заявників на грін-карту або громадянство
Імміграційна влада США просить громадськість і федеральні агентства прокоментувати пропозицію щодо збору даних із соціальних мереж людей, які подають заяви на отримання таких пільг, як грін-карта або громадянство, щоб виконати указ президента Дональда Трампа, пише AP News .
Повідомлення від 5 березня викликало тривогу у прихильників імміграції та свободи слова, оскільки воно, як видається, розширює сферу дії уряду у сфері спостереження за соціальними мережами людей, які вже пройшли перевірку та перебувають у США на законних підставах, як-от прохачі притулку, претенденти на грін-карту і громадянство, а не лише на тих, хто подає заяву на в'їзд у країну. При цьому моніторинг соціальних мереж співробітниками імміграційних служб практикується вже понад десять років, принаймні з часів другої адміністрації Обами, і посилився під час першого терміну Трампа.
Міністерство внутрішньої безпеки опублікувало 60-денне повідомлення з проханням прокоментувати план з виконання указу Трампа «Захист США від іноземних терористів та інших загроз національній та громадській безпеці». План передбачає «єдині стандарти перевірки» і перевірку людей щодо наявності підстав для неприпустимості в'їзду до США, а також перевірку особистості та «перевірку на предмет національної безпеки». План передбачає збір даних про користувачів соціальних мереж і назви платформ, але не паролів.
Політика передбачає зобов'язати людей повідомляти свої дані в соціальних мережах під час подання заяви на отримання громадянства США, грін-карти, притулку та інших імміграційних пільг. Пропозиція відкрита для відгуків громадськості до 5 травня.
Що змінюється
«Основні вимоги, які діють зараз, полягають у тому, що люди, які подають заяви на імміграційні та неімміграційні візи, мають зазначати свої дані в соціальних мережах», — каже Рейчел Левінсон-Вальдман, керуючий директор програми “Свобода і національна безпека” Центру Бреннана при Нью-Йоркському університеті. «Я бачу, що це може вплинути на тих, хто приїхав до країни до того, як почали збирати інформацію про соціальні мережі для отримання візи, тож вони не надавали їх раніше, а тепер від них це вимагається. Або, можливо, вони надавали їх раніше, але їхнє використання соціальних мереж змінилося».
«Ця політика поширилася на всіх, хто подає заяви на отримання будь-яких імміграційних пільг, включно з людьми, які вже пройшли досить ретельну перевірку», — додала вона.
Левінсон-Вальдман додала, що поряд з іншими сигналами, які подає адміністрація, наприклад, затриманнями людей та анулюванням студентських віз за участь у протестах у кампусі, які уряд вважає антисемітськими та співчуваючими войовничому палестинському угрупованню ХАМАС, це розширення використання соціальних мереж для «ухвалення таких дуже важливих рішень щодо людей».
У своїй заяві представник Служби громадянства та імміграції США сказав, що відомство прагне «посилити виявлення шахрайства, запобігти крадіжці особистих даних і в максимально можливій мірі підтримувати застосування суворих заходів з перевірки та перевірки».
«Ці зусилля гарантують, що особи, які бажають отримати імміграційні пільги для життя і роботи в США, не загрожують громадській безпеці, не підривають національну безпеку і не пропагують шкідливі антиамериканські ідеології», — ідеться далі в заяві. За оцінками USCIS, пропонована зміна політики торкнеться близько 3,6 мільйона осіб.
Як зараз збирають дані із соцмереж
Уряд США почав розширювати використання соціальних мереж для перевірки іммігрантів у 2014 році за тодішнього президента Барака Обами, згідно з даними Центру правосуддя Бреннана. Наприкінці 2015 року Міністерство внутрішньої безпеки розпочало «ручну й автоматичну перевірку акаунтів у соціальних мережах обмеженої кількості осіб, які подають заявки на в'їзд до Сполучених Штатів, у межах різних непублічних пілотних програм», — пояснює на своєму сайті безпартійний інститут права і політики.
У травні 2017 року Державний департамент США випустив екстрене повідомлення про посилення перевірки заявників на отримання візи. Бреннан, а також інші громадські та правозахисні групи виступили проти цього кроку, стверджуючи, що він «надмірно обтяжливий і розпливчастий, здатний придушити мову, є дискримінаційним по відношенню до мусульман і не несе жодної користі для безпеки».
Через два роки Держдепартамент почав збирати дані із соціальних мереж «майже всіх іноземців», які звертаються за візами для поїздки в США, — близько 15 мільйонів осіб на рік.

Новини рубріки

Зеленський назвав умови, за яких цього року може бути справедливий мир
01 квітня 2025 р. 23:56

США планують підтримувати зв’язок із Північною Кореєю, — Трамп
01 квітня 2025 р. 23:29

США ввели санкції проти міжнародної мережі, яка допомагала Ірану виробляти безпілотники
01 квітня 2025 р. 23:17