вологість:
тиск:
вітер:
Пропозиція Мелоні щодо поширення на Україну статті 5 НАТО може змусити Путіна розкрити свої справжні цілі — Bloomberg
Пропозиція прем'єр-міністра Італії Джорджи Мелоні забезпечити Україні післявоєнну безпеку, запропонувавши покрити її парасолькою гарантій безпеки за статтею 5 НАТО, але не самим членством, є водночас відчайдушною і геніальною.
Вона зобов'язує США і Європу до ризику прямої військової взаємодії з Росією, ядерною наддержавою, якої вони намагаються уникнути відтоді, як Владімір Путін відправив війська в Грузію в 2008 році. Малоймовірно, що Дональд Трамп погодиться на такий крок, вважає Марк Чемпіон, колумніст Bloomberg Opinion.
Але ідея Мелоні також має щось на кшталт геніальності. Вона продумала її так само чітко, як і Франція та Велика Британія з їхньою непростою пропозицією розмістити війська на місцях в Україні, додає колумніст.
Хитрість пропозиції Мелоні полягає в тому, що вона змусить остаточно зруйнувати аргумент Путіна щодо його вторгнення в суверенну сусідню країну — аргумент, який багато хто на Заході, включаючи Трампа, прийняли без заперечень.
"Цей аргумент полягає в тому, що Путін нібито діяв, щоб нейтралізувати загрозу з боку розширення НАТО на схід. Безперечно, напад на Україну значною мірою був відповіддю на політику відкритих дверей НАТО, хоча саме розширення альянсу в бік Росії не відбувалося з 2004 року; подальші розширення стосувалися Балкан, а Фінляндія та Швеція приєдналися вже після початку війни. Головне питання, яке випробує пропозиція Мелоні, — це те, якою саме Путін бачив цю загрозу", — пише Чемпіон.
Колумніст також додає, що Путін, швидше за все, відмовиться від пропозиції Мелоні. Якби його метою був мир і безпека російських кордонів, а не розширення Росії як великої держави за допомогою сили, якщо це буде необхідно, він би, безумовно, погодився.
Ідею Мелоні варто випробувати. Якщо Путін відмовиться, це допоможе чітко окреслити контекст його вторгнення в Україну, а також вимог, таких як роззброєння Києва та відхід НАТО з колишніх країн радянського блоку, пише Чемпіон.
Чемпіон також стверджує, що існує глибока і цинічна прірва між заявленою метою нової адміністрації США — врятувати життя людей і припинити програшну війну — і її діями. Вони полягають у тому, щоб поступитися більшістю ключових вимог Росії, виключити Україну з переговорів і змусити Зеленського передати США контроль над усіма мінеральними ресурсами та інфраструктурою своєї країни назавжди.
Раніше Мелоні заявила, що справедливий і тривалий мир в Україні неможливий, якщо Київ не отримає гарантій того, що Росія не вторгнеться знову. "Україна має бути впевнена, що вторгнення не повториться", додала вона.

Новини рубріки

Сенат готує резолюцію із засудженням тарифної політики Трампа
03 квітня 2025 р. 01:26

Автомобілі, комп’ютери та пиво: хто найбільше постраждає від мит Трампа
03 квітня 2025 р. 01:10

Трамп запровадив масштабні митні тарифи проти інших країн
03 квітня 2025 р. 00:59