вологість:
тиск:
вітер:
World Press Photo перепросило за тандем фото дівчинки з Куп'янська і пораненого окупанта
- World Press Photo перепросило за представлення фото української дівчинки та пораненого "ДНРівця" в одному візуальному ряді, визнавши це помилкою.
- Організація планує вдосконалити правила роботи з заявками від фотографів, які працюють на державні установи, і консультуватиметься з фотографами з країн з репресивними режимами.
- World Press Photo не погоджується з використанням фрази "звільнення Маріуполя" для опису окупації міста російськими військами.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за те, що представили у тандемі фото з українською дівчинкою з Куп'янська та пораненим "ДНРівцем". Окрім цього, там прокоментували нагородження російського фотографа з ТАСС.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на "Детектор Медіа" .
Дивіться також "Пообіцяй, що він повернеться живим": як рідні шукають зниклих безвісти бійців "Маґури"
World Press Photo висловилося про скандальне поєднання фото
Журі та World Press Photo зазначили, що не мали представляти ці дві фотографії – "Підземний польовий шпиталь" Нанни Хайтманн та "По той бік окопів" Флоріана Бахмаєра – в одну візуальну пару.
За словами організаторів, існує очевидна різниця між дитиною, яка страждає від наслідків війни, і муками солдата окупаційних військ, які спричиняють ці страждання. Там стверджують, що їх слід розглядати і розуміти лише в діалозі одна з одною.
Це створює надто спрощену та хибну рівноцінність і відсуває на другий план історію, яку кожна з них розгортає сама по собі. Ці історії, тим часом, вказують лише на два аспекти поточної війни Росії проти України,
– зазначила голова міжнародного журі Люсі Контичелло.
На першому фото з нагородженої World Press Photo пари зображена 6-річна Ангеліна, переселенка з прифронтового Куп'янська. Дівчинка страждає на панічні атаки через війну. Інше фото, авторства німецької фотографині, яка працює на The New York Times і живе у Москві, демонструє пораненого "ДНРівця" у стабілізаційному пункті десь під Бахмутом на окупованій росіянами території.
Щодо премії, яку отримав фотограф російської інформаційної агенції ТАСС Михайло Терещенко, організатори повідомили, що не скасовуватимуть нагороди , але надалі планують вдосконалювати правила та процедури роботи з заявками від фотографів, які працюють на державні установи.
World Press Photo зазначили, що будуть консультуватися з фотографами з таких країн, як Грузія та Україна, а також з фотографами, які працюють у країнах з репресивними режимами і часто намагаються робити "хорошу роботу у своїх власних складних ситуаціях".
Водночас World Press Photo не погоджується з фразою "звільнення Маріуполя", яка прозвучала в інтерв'ю з Терещенком 27 березня для опису окупації цього міста російськими військами.

Новини рубріки

Близько 25 млрд євро витратить Греція на модернізацію армії
02 квітня 2025 р. 18:29

Секретні плани Китаю щодо захоплення Тайваню стали відомі розвідці: незвичайні деталі (фото)
02 квітня 2025 р. 18:22

Більше не в Саудівській Аравії? Де головний переговорник Кремля зустрінеться з Віткоффом
02 квітня 2025 р. 18:22