Три сценарії подальшого розвитку мирного процесу назвав політолог

01 квітня 2025 р. 14:53

01 квітня 2025 р. 14:53


На сьогодні в Україні склалася непроста ситуація. Путін грає у свою улюблену гру, затягуючи з ухваленням спільної ініціативи Києва і Вашингтона про перемир’я і продовжуючи обстріли мирних міст. Європейські партнери й надалі нарощуватимуть допомогу Україні, а ось реакція США на ситуацію, що склалася, може розвиватися за різними сценаріями. Про це сьогодні, 1 квітня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів доктор політичних наук Ігор Петренко.

“Найреалістичніший сценарій [розвитку подій в Україні] — це інерційний сценарій. Тобто події розвиватимуться так, як вони тривають. США зменшуватимуть допомогу Україні, Європейський Союз — її нарощуватиме. РФ намагатиметься захопити якомога більше території України, розуміючи, що рано чи пізно їй доведеться погодитися на якийсь варіант перемир’я”, — розповів політолог.

За такого розкладу дуже важливим, вважає Петренко, є те, наскільки швидко й ефективно зможе ухвалювати рішення Європейський Союз і збільшувати свою стратегічну автономію у сфері безпеки.

“Україну вони розглядають, безумовно, як важливий елемент. З одного боку, як захист східного кордону, з іншого боку, як ту країну, яка має колосальний досвід і оборонно-промисловий потенціал, який теж може бути використаний для того, щоб підвищити оборонну спроможність Євросоюзу”, — розповів він.

Експерт не виключає можливості, що США можуть втратити інтерес до України і переключитися на інші завдання.

“Можливо, дійсно, США можуть втратити інтерес до українського питання, звинуватити і Росію, і Україну, і Європу, і так далі, і швиденько переключитися на щось інше. Наприклад, на Панаму або повернутися до більш жорсткого питання в Гренландії. Тоді Китай може зіграти більш активну роль”, — зазначив Петренко.

Також, на думку політолога, існує ще два сценарії розвитку подій. Другий сценарій передбачає, що США збільшать тиск на Україну.

“Оскільки, як ми бачимо, для Російської Федерації у Трампа є пряники, а батога немає. А ось для України є здебільшого тільки батіг. У розумінні Трампа, йому потрібна Росія як інструмент проти Китаю, скажімо так, відірвати від Китаю Росію. У цьому випадку Україну він розглядає більше як, скажімо, те, чим можна було б, напевно, якось поторгувати. На жаль, доводиться це констатувати”, — зазначив Петренко.

Третій сценарій розвитку подій полягає в тому, що Трамп усе-таки усвідомить, що зараз час грає проти нього. Від нього було дуже багато гучних обіцянок, але результату — немає, підкреслив експерт.

“Трампу дійсно потрібен якийсь результат, і тут він може все-таки спробувати натиснути на РФ, щоб отримати бажане. Але поки особливого запалу з боку Трампа ми не бачимо”, — акцентував Петренко.

Нагадаємо , президент США Дональд Трамп має намір запровадити мита в розмірі від 25 до 50% на російську нафту, якщо вважатиме, що Москва блокує його зусилля з припинення війни в Україні.

Три сценарії подальшого розвитку мирного процесу назвав політолог

Джерело: uatv.ua (Світ)