Тарифи США на імпорт із В'єтнаму можуть вдарити по Nike та інших спортивних брендах

02 квітня 2025 р. 08:49

02 квітня 2025 р. 08:49


Компанія Nike незабаром може зіткнутися з черговим випробуванням у спробах відродити свій бренд і повернути назад тривале падіння продажів через американські тарифи на імпорт із В'єтнаму, пише Reuters .

Nike — один із кількох брендів спортивного одягу, які значною мірою залежать від В'єтнаму як виробничого майданчика, і підвищення тарифів змусить компанію покривати витрати або підвищувати ціни тоді, коли вона вже робить знижки на деякі товари, щоб позбутися запасів.

Згідно з річним звітом, у 2024 фінансовому році Nike виробила у В'єтнамі 50% взуття і 28% одягу. Конкуренти Adidas трохи менш схильні до ризику, виробляючи у В'єтнамі 39% взуття і 18% одягу.

Середня ставка тарифу США на взуття з В'єтнаму становить 13,6%, а на одяг — 18,8%, згідно з розрахунками Шенг Лу, професора кафедри моди та одягу Університету Делавера, що ґрунтуються на січневих торгових даних.

«Якщо тарифи буде розширено, то у Nike виникнуть проблеми», — каже аналітик Morningstar Девід Сварц.

В'єтнам став центром виробництва високотехнологічного взуття для бігу, спортивного одягу та одягу для активного відпочинку, оскільки бренди прагнуть зменшити вплив Китаю.

Lululemon, Columbia Sportswear і Amer Sports, що володіє Salomon і Arc'Teryx, вважають В'єтнам своєю основною країною-виробником.

Минулого місяця під час квартального звіту про прибутки головний фінансовий директор Метт Френд заявив, що в наступному кварталі очікується подальше падіння доходів Nike.

За словами Марі Шор, старшого аналітика з акцій компанії Columbia Threadneedle Investments, яка володіє акціями Nike, цей прогноз враховує поточні тарифи. «Але що, якщо стане ще гірше?»

Залежність від В'єтнаму

Деякі дрібніші та молодші бренди спортивного одягу ще більше залежать від В'єтнаму. Швидкозростаючий біговий бренд On у 2024 році закуповував у цій країні 90% свого взуття і 60% одягу та аксесуарів.

Взуття On і так коштує дорого, від 130 до 330 доларів за пару, і Семюель Венгер, операційний директор бренду, сказав, що тарифи є одним із чинників, які On враховує при визначенні ціни. «Наш преміальний бренд дає нам можливість продумано адаптувати ціноутворення», — сказав він Reuters.

Середні ціни на кросівки в США вже зросли на 25% з 2019 року, почасти через зростання виробничих витрат, каже Бет Голдштейн, аналітик взуттєвої промисловості з компанії Circana, що займається дослідженням ринку.

Перенесення виробництва з В'єтнаму — справа непроста. Інші країни Південно-Східної Азії, такі як Камбоджа та Індонезія, також можуть зіткнутися з тарифами, а виробничі витрати там уже зростають.

За словами Майкла Йі, генерального директора компанії MGF Sourcing, що займається підбором постачальників одягу та аксесуарів у Гонконзі, фабрики в Камбоджі почали платити на 5-10% більше, оскільки вони отримують більше замовлень від рітейлерів, охочих перенести виробництво з Китаю або В'єтнаму.

Доброю новиною, за словами експертів, є те, що тарифи на імпорт з В'єтнаму, особливо на одяг, навряд чи будуть такими ж високими, як у Китаї.

Компанія Trump Organization, тим часом, співпрацює з В'єтнамом у рамках потенційних інвестицій у проєкти з будівництва готелів, нерухомості та полів для гольфу, які можуть коштувати мільярди доларів.

«В'єтнам довів свою здатність дуже вміло вести геополітичну гру», — каже портфельний менеджер T. Rowe Price Йоханнес Лофстранд, який керує стратегією Frontier Markets Equity з вагою в'єтнамських акцій.

Вілбур Росс, який обіймав посаду міністра торгівлі в першій адміністрації Трампа, сказав, що у президента загалом хороші зв'язки з В'єтнамом і немає причин завдавати йому сильного удару тарифами.

Тарифи США на імпорт із В'єтнаму можуть вдарити по Nike та інших спортивних брендах

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua