вологість:
тиск:
вітер:
Росія виявилася не здатною наростити можливості ВПК, що відповідає реаліям війни, — Грабський
Росії не вдалося масштабувати виробництво озброєнь до обсягів, необхідних на полі бою. Країна-агресор продовжує, в основному, покладатися на ті запаси, які були накопичені ще Радянським Союзом. Про це сказав військовий експерт, учасник миротворчих місій у Косові та Іраку Сергій Грабський в ефірі телеканалу FREEДОМ .
Коментуючи заяву Міноборони України про те, що за три місяці 2025 року ворожа тактична авіація скинула 10 577 КАБів , Грабський наголосив: це той ресурс, який окупанти не використовували масштабно у 2022-му та 2023-му роках. Як наслідок — його накопичення на складах.
“Авіабомби — той ресурс, який Росія не використовувала у 2022 і 2023 роках у таких масштабах, як використовує зараз. І тоді ми з вами не говорили про таке поняття, як керовані авіабомби. Тому на сьогодні РФ продовжує, в основному, покладатися на ті запаси, які були накопичені ще Радянським Союзом. Якщо взяти дані OSINT про кількість озброєння і бойової техніки, які Росія має на своїх базах і складах, здебільшого радянського виробництва, то загалом від тих запасів, які спостерігалися станом на 2022-й рік, за багатьма показниками, ми маємо менше половини. А за деякими запасами і видами озброєнь — менше 15-16% тих обсягів, які були на початок широкомасштабного вторгнення до України”, — зазначив Грабський.
Росія виявилася тотально не здатною здійснити нарощування в рази свого військово-промислового комплексу, що відповідає потребам сьогоднішньої операції, зауважив експерт.
“Так, накопичено кількість боєприпасів, окремих видів озброєння. Але це не означає, що це відповідає потребам війни. Зазнаючи таких колосальних втрат, розтринькуючи такі гроші, сказати, що Росія здатна вести цю війну нескінченно, було б несправедливо. Знову ж таки, простий приклад. Якщо держава може забезпечити потреби армії, що воює, в тих обсягах, які ця армія вимагає, чи є необхідність просити підтримки у третьої країни? Я маю на увазі, зокрема, Північну Корею. Чи є необхідність ходити з простягнутою шапкою, просити іранців передати якусь додаткову кількість дронів? По-моєму, ні”, — акцентував експерт.
Говорячи про те, на скільки російським військам ще вистачить ресурсів, Грабський зазначив, що надалі все залежатиме від інтенсивності бойових дій.
“Розуміючи, що Росія зараз веде відчайдушні, я б сказав, бойові дії, сподіваючись досягти максимальної переваги на полі бою, закріпитися на максимально доступній їм території, ми можемо припустити, що на дуже довго їх не вистачить. Хоча все залежить від інтенсивності бойових дій”, — зазначив спікер.
Грабський також звернув увагу на те, що протягом березня російським окупантам не вдалося суттєво просунутися на фронті. І це результат ефективних дій Сил оборони України.
“Те, що ми спостерігаємо зараз — це результат не тільки дій російської армії. Подивіться на кількість контратак, які здійснюють українські Сили оборони на різних ділянках фронту. Це вже матеріалізувалося в розмірах тієї території, яку Росія протягом березня взяла під контроль: всього-на-всього 130 квадратних кілометрів. Це боляче, це важко. Але, порівняно з тим, що ми мали на листопад минулого року, за результатами листопада, це щонайменше у п’ять разів менше”, — резюмував військовий експерт.
Нагадаємо, російський диктатор Путін підписав указ про проведення весняного призову на строкову військову службу. Згідно з документом, кампанія триватиме з квітня до липня, і в армію буде направлено 160 тис. новобранців.

Новини рубріки

Китай проводить військові навчання біля Тайваню: реакція Білого дому — подробиці (ВІДЕО)
03 квітня 2025 р. 09:22

11 дітей повернули з окупованих територій України — що відомо
03 квітня 2025 р. 09:22