Ukraine2EU: країни Євросоюзу запустили програму для підготовки України до членства в ЄС (ВІДЕО)

02 квітня 2025 р. 22:34

02 квітня 2025 р. 22:34


Країни ЄС запустили нову програму для підготовки України до членства в Євросоюзі — Ukraine2EU. Вона дасть змогу Україні якнайшвидше стати членом Європейського Союзу. Проєкт із бюджетом понад 16,5 млн євро був ініційований Євросоюзом, Литвою та Данією. Також до програми приєдналася і Швеція. На думку прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україна може стати повноправним членом ЄС одразу після закінчення війни, повідомляє FREEДОМ .

Програма Ukraine2EU, ініційована Євросоюзом, Литвою, Данією та Швецією, покликана надати Україні експертну та стратегічну підтримку для реалізації обов’язкових реформ українського законодавства, необхідних для вступу до блоку. Наразі Україна та ЄС уже завершили двосторонній скринінг за трьома переговорними кластерами: “Основи”, “Внутрішній ринок” і “Зовнішні відносини”.

“Повернення до європейської сім’ї — це не просто наша мета, це наш історичний шлях, від якого ми не можемо відвернутися. І ця програма є новою можливістю для досягнення цієї мети. У 2025 році наша мета — відкрити всі шість кластерів переговорів про приєднання одночасно. Ми активно працюємо над досягненням цієї мети. Я впевнений, що для досягнення цієї мети не існує жодних реальних перешкод, необхідні тільки політична воля і загальна прихильність наполегливій роботі”, — заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на конференції на тему “Вступ України до ЄС: вибір зроблено, питання часу”.

Процедура ЄС передбачає 35 переговорних розділів-глав. 33 з них згруповано в шість тематичних кластерів, тоді як глави 34 “Інститути” і 35 “Інші питання” розглядатимуть окремо. Данія, яка головує в ЄС з 1 липня 2025 року, сподівається на те, що все ж таки вдасться переконати Угорщину відкрити переговори про вступ України до ЄС.

“Розширення є ключовим пріоритетом для нас під час нашого головування. І в нас є мета пройти якомога далі, особливо з Україною. І, як я вже сказала, ми маємо бути амбітними, тому закликаємо відкрити всі кластери. У 2025 році має бути можливість відкрити всі кластери з Україною. Технічно це можливо, і це в рамках підходу, заснованого на заслугах”, — зазначила міністерка з європейських справ Данії Марі Бьєрре під час візиту в Україну.

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова вважає, що Київ може зіткнутися в процесі вступу до Євросоюзу із затримками та відхиленнями. У зв’язку з цим українському уряду слід активно працювати з українською громадськістю, яка зараз висловлює “рекордний рівень схвалення” блоку, наголосила Матернова.

“Є усвідомлення того, що на шляху реформ ми можемо допомогти. Але це ваша робота, і це на ваших плечах, на плечах політиків і ширшої групи зацікавлених сторін — проводити реформи, хоч би якими популярними чи непопулярними вони б не були. Переговори принесуть розчарування, затримки, відхилення, і я вважаю, що дуже важливо працювати з українською громадськістю, щоб мати можливість забезпечувати підтримку. Це особливо правильно в розпал гібридної війни, дезінформації, неправдивих наративів, які Росія не тільки хоче, а й здатна вести в Україні. Тому збереження суспільної підтримки дійсно необхідне, як і боротьба з наративами”, — пояснила вона.

Попри російську агресію, що триває щодо України, Київ демонструє значний прогрес у реформах на шляху до членства в ЄС. Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс під час відкриття програми Ukraine2EU заявив, що Україна має реальну можливість стати членом Євросоюзу вже 1 січня 2030 року. Будріс наголосив, що Литва вже проходила цей шлях і 21 рік є членом блоку, тож готова поділитися своїм досвідом і надати всебічну допомогу Україні в цьому процесі.

“Ми віримо в членство України в ЄС, і я дійсно вірю, що з членством України в ЄС ми можемо бути геополітичним гравцем у світі. Це єдина гарантія безпеки і безпеки Євросоюзу в глобальний непередбачуваний час, і це те, що нам потрібно. Точна дата, яку згадував наш президент, це не просто ідея, що “поставмо дату”, ми віримо, що ми можемо це зробити, і у 2030 році, 1 січня, ви можете стати членом Європейського Союзу, і це досяжно”, — висловив упевненість міністр закордонних справ Литви.

Спеціальний уповноважений Швеції з питань відновлення, бізнесу та розвитку України Ульрік Тідестрем зазначив, що вражений прогресом, який демонструє Київ на шляху вступу країни до Євросоюзу.

“Це очевидно, що Україна демонструє дивовижний прогрес на шляху до ЄС. Євросоюз важливий для України, Україна важлива для ЄС. Як член Союзу, Україна зробить його сильнішим, безпечнішим і конкурентоспроможнішим”, — вважає він.

Україна демонструє тверду прихильність інтеграції з Європейським Союзом, раніше заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він повідомив, що наразі вже є 100-відсоткова узгодженість України з політикою ЄС щодо зовнішніх і оборонних справ.

Додамо, Україна отримала статус кандидата в члени Євросоюзу 23 червня 2022 року. Виконавши необхідні рекомендації Єврокомісії, влітку 2024-го Київ отримав мандат на переговори. Вони стартували 25 червня минулого року в Люксембурзі, після чого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про старт скринінгу українського законодавства.

Нагадаємо, 1 квітня в Києві відбулася конференція на тему “Вступ України до ЄС: вибір зроблено, питання часу”.

Ukraine2EU: країни Євросоюзу запустили програму для підготовки України до членства в ЄС (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)