Китай проводить військові навчання біля Тайваню: реакція Білого дому — подробиці (ВІДЕО)

03 квітня 2025 р. 09:22

03 квітня 2025 р. 09:22


Євросоюз і США стурбовані масштабними військовими навчаннями Китайської Народної Республіки (КНР) біля берегів Тайваню. У Білому домі наголосили на необхідності збереження стабільності в регіоні та застерегли Пекін від односторонньої зміни статус-кво в Тайванській протоці. Подробиці вивчав телеканал FREEДOM .

Китайська армія розпочала військові навчання Strait Thunder-2025-A поблизу Тайваню. За даними інформаційного агентства Reuters, навколо острова фіксували 76 військових літаків і 15 кораблів КНР. Представник народно-визвольної армії Китаю повідомив, що Пекін задіяв авіаносець “Шаньдун” для відпрацювання ударів по наземних і морських цілях. За заявою китайської сторони, маневри спрямовані на відпрацювання здатності блокувати острів. Як передає Reuters, навчання відбулися після посилення китайської риторики проти президента Китайської Республіки (Тайвань) Лай Цінде, якого офіційний Пекін назвав “паразитом”.

“Народно-визвольна армія Китаю сьогодні оголосила про проведення військових навчань під новою назвою. Однак, як би не називалися ці маневри, вони залишаються відверто провокаційними й становлять загрозу для жителів Тайваню”, — заявив прессекретар Міністерства оборони Тайваню Сунь Ліфан.

Міністерство оборони Китайської Республіки (Тайвань) поінформувало, що не має даних про бойові стрільби поблизу острова. Однак у відомстві зазначили, що 37 китайських літаків увійшли в зону протиповітряної оборони республіки. Тайбей готується до війни з Пекіном. І як потенційну дату вторгнення КНР розглядає 2027 рік.

“Цього року можна очікувати ще більше військових навчань, оскільки Тайвань переживає гостре політичне протистояння і внутрішню поляризацію. Якщо правляча партія вирішить скористатися ситуацією у своїх інтересах, одним із можливих кроків може стати провокація Китаю. У відповідь Пекін неминуче відреагує, що дозволить Тайваню постати в образі жертви зовнішнього тиску. Такий сценарій може посилити підтримку правлячої партії та допомогти їй набрати додаткові голоси”, — прокоментував ситуацію доцент кафедри дипломатії та міжнародних відносин Тамканського університету (Тайбей) Джеймс Іфань Чен.

Сполучені Штати Америки негативно відреагували на військові навчання Китаю поблизу Тайваню. Прессекретарка Білого дому Керолайн Лівітт заявила, що для Вашингтона важливо підтримувати мир у регіоні.

“Президент наголошує на важливості підтримання миру в Тайванській протоці, заохочуючи мирне розв’язання цих проблем, і знову заявляє про наше неприйняття будь-яких односторонніх спроб змінити статус-кво силою або примусом”, — наголосила вона.

Згідно зі щорічною доповіддю американських розвідслужб, КНР залишається головною військовою і кіберзагрозою для США. Як передає агентство Reuters, Вашингтон розглядає сценарії, за яких Пекін може завдати удару по території Сполучених Штатів, атакувати американські об’єкти в космосі та загрожувати інфраструктурі країни за допомогою кібератак. Видання The Washington Post також зазначає, що Тайвань стає ключовим викликом для США — Пентагон переглядає військову стратегію і готується до можливого конфлікту з Китаєм.

“Для Китаю підтримка Тайваню — “червона лінія”. І КНР має намір провести переговори з адміністрацією США, щоб заявити про категоричну неприйнятність американської підтримки Тайваню. Китай виступає проти будь-яких поставок зброї острову і знову підкреслює, що Тайвань є невіддільною частиною його території, яку він готовий захищати. Поки що Дональд Трамп уникає різких заяв, які могли б спровокувати Китай, — наприклад, щодо визнання незалежності Тайваню або про масштабну військово-політичну підтримку”, — пояснила експертка з питань Східної Азії, старша аналітикиня Центру “Нова Європа” Наталя Бутирська.

МЗС Китаю відкидає звинувачення іноземних держав у питанні ескалації напруженості в регіоні. Представник зовнішньополітичного відомства КНР Го Цзякунь зазначив, що китайська армія й надалі застосовуватиме певні каральні контрзаходи доти, доки нібито триватимуть провокації з боку Тайваню.

“Звинувачення на адресу Китаю, висунуті жменькою країн, ігнорують факти, спотворюють істину і втручаються у внутрішні справи Китаю. Китай рішуче засуджує це і рішуче виступає проти цього. Тайванське питання — це винятково частина внутрішніх справ Китаю, яка не терпить іноземного втручання”, — заявив прессекретар Міністерства закордонних справ Китаю Го Цзякунь.

Євросоюз також закликає Китай до стриманості та уникнення кроків, які можуть посилити напруженість у регіоні. Раніше в Брюсселі обговорювали можливість посилення військової присутності, включно з участю в патрулюванні Тайванської протоки.

Нагадаємо, в середині березня Китай також провів військові навчання поблизу Тайваню. Того разу Пекін відправив до берегів острова 54 військові літаки. З них 42 перетнули серединну лінію Тайванської протоки, яка є неофіційним буфером між двома сторонами.

Китай проводить військові навчання біля Тайваню: реакція Білого дому — подробиці (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua