вологість:
тиск:
вітер:
У Європі гарантії безпеки для України вже розглядають зовсім інакше — аналіз Подоляка
Дискусії про іноземний контингент на території України тривають. Однак уже йдеться не про теорію, а про логістику та конкретні механізми. У Європі розуміють, що замороження війни відкриє Росії нові напрямки для агресії. Про це сказав радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк в ефірі телеканалу FREEДОМ .
“Є різні моделі, різні розуміння, різні формати. Сама дискусія вже ведеться про логістику, не про теорію, а про практику: як це має бути реалізовано. Європа сприймає загрози з боку Росії вже не як ефемерні. Вона розуміє, що якщо війна буде заморожена, то для Росії, наприклад, напрямок Північної Європи є відкритим, перспективним і вони справді туди увійдуть”, — вважає Подоляк.
Для Російської Федерації існувати поза війною неможливо, акцентував спікер.
“Вони не повернуть усіх цих людей, усіх цих маніяків, які перебувають сьогодні на території України у вигляді окупаційних військ, у свої домівки. Це очевидно. Ці люди мають бути утилізовані, тобто їх потрібно направити далі на війну. Для Росії це спосіб виживання, бо щойно ти цих людей, які скуштували крові чужих країн, повернеш на власний ринок, вони почнуть бунтувати, оскільки будуть незадоволені тим типом життя, заробітку, якого не буде. Вони стануть незадоволені тим, що їм не дозволяють безкарно вбивати. Тому Росія буде весь час перебувати в стані війни”, — сказав Михайло Подоляк.
Заморожування війни в Україні, переконаний він, дасть змогу росіянам переформатувати свою армію, накопичити ресурси, а відтак — атакувати інші напрямки.
“Вони розуміють, що НАТО сьогодні виглядає швидше як політичний інститут і, можливо, у них є вікно можливостей для атаки на країни Альянсу. І це не колись через 5-10 років, це після заморозки війни в Україні. Це може статися через 3-6-8 місяців, коли Росія проведе передислокацію і накопичення ресурсів. І наші європейські партнери прекрасно розуміють, що для Росії існування можливе тільки в стані війни і тільки на одному напрямку — на європейському. Вони тепер розглядають гарантії безпеки для України зовсім інакше. Як те, що гарантії безпеки, по суті, треба називати гарантією стримування Росії та її неповернення до експансіоністських устремлінь”, — сказав гість ефіру.
Подоляк наголосив, що є ціла низка аспектів стосовно гарантій безпеки. Це і закрите небо, і спільне патрулювання повітряного простору України європейськими та американськими військово-повітряними силами.
“Це і ракетні бази у великій кількості, які повинні будуть відразу мати цілепокладання на території Росії. А головне — це контингенти. Тільки не миротворчі так звані контингенти, які мають здійснювати моніторингові місії. Ні. Це якраз таки спеціальні експедиційні контингенти, які мають бути дислоковані на території України на постійній основі. Там мають перебувати армійські підрозділи різних країн Європи”, — пояснив радник глави ОПУ.
Водночас він наголосив, що всі процеси мають бути синхронізовані — з погляду системи управління зі Збройними силами України.
“Має поступово формуватися єдина європейська армія, де базову компетенцію виконуватимуть, я думаю, саме українські Збройні сили. І все це має бути під прикриттям військово-повітряних сил Сполучених Штатів і під інформаційним забезпеченням, тобто аерокосмічною розвідкою США. Це велика комплексна програма. Думаю, що на реалізацію цієї програми ми, звичайно ж, вийдемо. Зараз якраз триває обговорення можливих логістичних рішень”, — акцентував спікер.
На думку Подоляка, єдине правильне рішення — повністю переформатувати кордон Східної Європи, що відділяє її від Росії.
“Його треба наситити достатнім обсягом боєздатних частин. До того ж ці частини мають бути не тільки Збройними силами України. Я маю на увазі те, як повинна виглядати модель оптимального стримування Росії. І, відповідно, забезпечити великою кількістю високотехнологічного обладнання, яке примушуватиме Росію одразу садити свої літаки, не піднімати їх у повітря вздовж кордону. Ці всі висновки вже зроблені і європейськими партнерами, і нами. На жаль, потрібно ще певний час витратити на пояснення цих позицій нашим американським колегам. Однак, я думаю, вони до цього дуже близькі сьогодні, розуміючи, що таке Росія”, — резюмував гість ефіру.
Раніше в Міністерстві закордонних справ України повідомили , що кілька країн уже висловили згоду на участь у можливій відправці військового контингенту.

Новини рубріки

Латвія ускладнює правила вʼїзду для громадян деяких країн
04 квітня 2025 р. 05:51

Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості через введення мит
04 квітня 2025 р. 04:51

Компанію-власника TikTok оштрафують у ЄС більш як на €500 мільйонів - Bloomberg
04 квітня 2025 р. 03:06