вологість:
тиск:
вітер:
Україна зможе стати членом ЄС у 2030 році — що говорять союзники (ВІДЕО)
Процедура Європейського Союзу передбачає 35 переговорних розділів-глав. 33 з них згруповано у 6 тематичних кластерів. Наразі Україна та ЄС вже завершили двосторонній скринінг за трьома переговорними кластерами: “Основи”, “Внутрішній ринок” та “Зовнішні відносини”. На думку прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україна може стати повноправним членом ЄС одразу після закінчення повномасштабного вторгнення Росії, інформує FREEДOM .
“Повернення до європейської родини — це не просто наша мета, це наш історичний шлях, від якого ми не можемо відвернутися. І ця програма є новою нагодою для досягнення цієї мети. У 2025 році наша мета — відкрити усі шість кластерів переговорів про приєднання одночасно. Ми активно працюємо над досягненням цієї мети. Я впевнений, що для досягнення цієї мети не існує жодних реальних перешкод — необхідні лише політична воля та загальна відданість наполегливій роботі”, — підкреслив Шмигаль.
Сьогодні 26 країн ЄС, усі, окрім Угорщини, практично готові розпочати перший переговорний кластер про членство України у блоці. І всі три місяці головування Польщі у Європейському Союзі Варшава намагається переконати Будапешт, заявив міністр Польщі з питань ЄС Адам Шлапка.
“Ми також намагаємося просуватися у питаннях розширення. Ми постійно намагаємося переконувати наших партнерів, насамперед маю на увазі угорських партнерів, щоб під час польського головування можна було відкрити перший переговорний кластер”, — зазначив він.
Дискусії з Угорщиною готова вести Данія. Вона головуватиме в ЄС після Польщі — з 1 липня 2025 року.
“Розширення є ключовим пріоритетом для нас під час нашого головування. І ми маємо за мету пройти якнайдалі, особливо з Україною. Ми маємо бути амбітними. І тому закликаємо відкрити усі кластери. 2025 року має бути можливість відкрити всі кластери з Україною. Технічно це можливо, і це в рамках підходу, що ґрунтується на заслугах”, — підкреслила міністерка у європейських справах Данії Марі Бьєрре.
На думку експертів, незважаючи на величезний прогрес, Київ у процесі переговорів все ж таки може зіткнутися з кількома викликами у сфері державного управління. Йдеться про перегляд обмеження воєнного стану, а також реформу державного управління.
“Ця реформа має допомогти з виконанням вже ухваленого законодавства, що є викликом практично у всіх сферах кластера “Основи”. Наприклад, незважаючи на створену в Україні антикорупційну інфраструктуру та прогресивне законодавство, реальні результати у вигляді вироків топ-корупціонерам далекі від ідеальних, а кількість рішень щодо конфіскації активів та інших покарань все ще невелика”, — пояснила у виданні “Європейська правда” кандидатка економічних наук, аналітикиня Українського центру європейської політики Олександра Булана
1 квітня у Києві стартувала флагманська програма Ukraine2EU Європейського Союзу. Під час відкриття проєкту міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що Україна має реальну нагоду стати членом Євросоюзу вже 1 січня 2030 року.
“Ми віримо в членство України в ЄС, і я дійсно вірю, що з членством України в ЄС ми можемо бути геополітичним гравцем у світі, і це єдина гарантія безпеки та безпеки Євросоюзу у глобальний непередбачуваний час, і це те, що нам потрібне. Точна дата, яку згадував наш президент, це не просто ідея, що “давайте поставимо дату”, ми віримо, що ми можемо це зробити, і в 2030 році, 1 січня, ви можете стати членом Європейського Союзу, це можна досягти”, — підкреслив він.
Варто зазначити, що проєкт Ukraine2EU з бюджетом 16,7 млн євро був ініційований Євросоюзом, Литвою та Данією. Також до програми приєдналася Швеція. Програма покликана підтримувати українські інститути в управлінні процесом вступу до ЄС та запровадження необхідних реформ. Ukraine2EU діятиме з 2025 до 2027 року і буде реалізована Литовським центральним агентством управління проєктами (CPVA).
Нагадаємо, як зазначив голова комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, будучи членом Євросоюзу, Україні буде легше проводити та здійснювати необхідні реформи. З усіх поглядів вступ до Євросоюзу є вкрай необхідним.

Новини рубріки

Латвія ускладнює правила вʼїзду для громадян деяких країн
04 квітня 2025 р. 05:51

Apple втратила понад 300 мільярдів доларів ринкової вартості через введення мит
04 квітня 2025 р. 04:51

Компанію-власника TikTok оштрафують у ЄС більш як на €500 мільйонів - Bloomberg
04 квітня 2025 р. 03:06