вологість:
тиск:
вітер:
США та Китай мають тісні економічні зв’язки — це заважає Вашингтону впроваджувати політику стримування, — Мережко
На початку виборчої кампанії Дональд Трамп займав досить жорстку позицію щодо Китаю. Однак зараз його риторика пом’якшилася. Існує глибокий економічний взаємозв’язок між КНР і Сполученими Штатами. І це частково заважає Вашингтону впроваджувати політику стримування щодо Пекіна. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив голова комітету ВР України з питань зовнішньої політики України та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
“На початку своєї кампанії на президентських виборах Трамп займав досить жорстку позицію щодо Китаю. Він зробив заяву щодо введення тарифів на китайські товари, дуже різко критикував КНР. Коли він став президентом, то спочатку ця риторика зберігалася. Але зараз ми бачимо певне пом’якшення. Чому? Тому що здебільшого існує глибокий економічний взаємозв’язок між Китаєм і Сполученими Штатами”, — сказав Мережко.
За його словами, американські фірми дуже зацікавлені у величезному, по суті, безмежному китайському ринку.
“Є люди в адміністрації президента Трампа, які, скажімо, підтримують побічно Китай. Я маю на увазі Ілона Маска. Знову-таки, він зацікавлений у ринку Китаю. Тобто це накладає певне обмеження на таку спочатку, знаєте, яструбину політику президента Трампа”, — доповнив парламентар.
Сполучені Штати намагаються проводити політику стримування щодо Китаю, але робити це значно складніше, ніж у період холодної війни, вважає Мережко.
“У період холодної війни між Радянським Союзом і Сполученими Штатами не було ось такого дуже тісного економічного взаємозв’язку. А зараз існує такий взаємозв’язок між американською і китайською економікою. І, звичайно, це дуже ускладнює стратегію, спрямовану на стримування Китаю, яку намагається проводити Трамп”, — резюмував спікер.
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп висловив стурбованість зміцненням партнерства між Китаєм і Росією, заявивши про намір налагодити відносини з обома країнами.

Новини рубріки

Трамп відкладає нову розмову з Путіним: якою була історія їхнього спілкування
04 квітня 2025 р. 08:07

Південна Корея офіційно залишилась без президента. Що сталося
04 квітня 2025 р. 08:07