вологість:
тиск:
вітер:
Китай позиціонує себе на міжнародній арені як миротворця і не погодиться віддати ці лаври США — думка
Китай спостерігає за дипломатичними процесами, що відбуваються у світі. Ба більше, позиціонує себе на міжнародній арені як миротворця. І, якщо будуть зрушення в мирному процесі, стосовно війни РФ проти України, то Пекін активізується. Такою думкою поділився голова комітету ВР України з питань зовнішньої політики України та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко в ефірі телеканалу FREEДОМ .
“Щонайменше Китай хоче бути в курсі уваги і, принаймні, спостерігати за тими дипломатичними, політичними процесами, які відбуваються у світі. Китай позиціонує себе на міжнародній арені як миротворця. І він не погодиться віддати лаври миротворця, скажімо, тому ж Трампу, тобто Сполученим Штатам Америки. Тобто, якщо відбудуться якісь дійсно серйозні зрушення, спрямовані на те, щоб домогтися режиму припинення вогню, то Китай, звичайно, хотів би взяти в цьому участь”, — зазначив Мережко.
Він також звернув увагу на те, що Китай намагається підтримувати нормальні, добрі відносини з усіма державами.
“Звідси ось ця спроба, знаєте, зазирнути в майбутнє і щось запропонувати в процесі реконструкції української економіки в післявоєнний період. Саме тому Китай уже зараз починає пропонувати брати участь в економічних проєктах, спрямованих на відновлення економіки України”, — акцентував спікер.
Олександр Мережко також вважає, що креатив у дипломатії та зовнішній політиці — це не зовсім коник Китаю.
“Китай традиційно займає консервативну, обережну позицію в міжнародних справах. Багато в чому його дипломатія, зовнішня політика нагадує радянську, навіть стилістично. Усе-таки накладає на себе відбиток той факт, що це авторитарна, навіть тоталітарна держава, і політика в неї — відповідна. Тому очікувати якихось новел або якихось проривних, знаєте, таких неконвенціональних, неортодоксальних ідей у сфері зовнішньої політики навряд чи доводиться”, — сказав нардеп.
Нагадаємо, президент США не виключає можливості укладення нової торгівельної угоди з Пекіном, проте лідер Китаю Сі Цзіньпін не поспішає тісно контактувати з Трампом.

Новини рубріки

Франція або Велика Британія мають взаємодіяти з Росією щодо України, вважає фінський президент
04 квітня 2025 р. 08:39

Трамп розпочинає торгову війну: що означатиме введення тарифів для світової економіки
04 квітня 2025 р. 08:27