вологість:
тиск:
вітер:
Сенат США представив новий пакет санкцій проти РФ — що до нього увійде (ВІДЕО)
Сенат США представив новий пакет санкцій проти Росії за відмову від мирної угоди. Половина американських сенаторів заздалегідь підтримала документ. Парламентарії погрожують зборами в 500% для всіх країн, які купують російську нафту й уран. Детальніше про методи тиску на Путіна — розповіли журналісти FREEДOM .
“Головні автори законопроєкту, сенатор-республіканець Ліндсі Грем і сенатор-демократ Річард Блюменталь, заявили, що законопроєкт запровадить первинні та вторинні санкції щодо Росії та організацій, що підтримують російську агресію проти України, якщо Москва не піде на переговори або зробить нові спроби підриву суверенітету України після укладення будь-якої мирної угоди”, — ідеться в повідомленні Reuters.
Співавтори документа — 50 зі 100 сенаторів США: 25 республіканців, 24 демократи і один незалежний. Чотири конгресмени — два республіканці та два демократи — уже погодилися внести цей законопроєкт на розгляд Палати представників Конгресу.
Законопроєкт є рідкісним прикладом двопартійної підтримки в Конгресі Сполучених Штатів і з’явився на тлі невдоволення президента Дональда Трампа затягуванням досягнення перемир’я з боку Путіна.
“Санкції проти Росії передбачають введення мит для країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти. Вони б’ють так сильно не просто так. У Сенаті США переважає думка, що агресором є Росія, і що ця жахлива війна і агресія Путіна повинні припинитися зараз і мають бути стримані в майбутньому”, — заявили сенатори.
Документ передбачає як первинні, так і вторинні санкції щодо Росії та осіб, які підтримують агресію Кремля проти України.
Раніше президент США заявив, що Путін навмисно затягує час у питанні припинення вогню в Україні, тому він планує “агресивні” санкції проти Москви, які можуть торкнутися її тіньового флоту.
“Може, буде це роздратування збільшуватися. Трамп зрозуміє, що Путін грає у свою улюблену гру: дробити питання на дрібніші і намагатися затягувати в обговорення чогось, когось, якось і так далі, висуваючи нові вимоги. Втомившись від цього, Трамп все—таки зважиться чинити тиск на РФ. Хоча найкраща відповідь Російській Федерації, Путіну, це було б, безумовно, збільшити підтримку України безпосередньо наданням озброєння”, — зазначив доктор політичних наук Ігор Петренко.
Президент Фінляндії Александр Стубб підтримує пакет санкцій проти Російської федерації, запропонований американськими сенаторами, і зазначає, що максимальне посилення тиску на Росію є найкращим способом зупинити війну проти України.
Стубб переконаний, що без максимального тиску Російська федерація продовжить свою тактику затягування, і війна триватиме в осяжному майбутньому.
“Найкращий спосіб зупинити загарбницьку війну Росії — максимально посилити тиск на Москву. Я вітаю двопартійний пакет санкцій, запропонований Ліндсі Гремом і Річардом Блюменталем у Сенаті США. Це амбітно. Цей пакет разом із чітким терміном безумовного припинення вогню є кроком до справедливого і міцного миру”, — заявив Стубб.
Тим часом Росія ігнорує будь-які домовленості про припинення вогню, продовжуючи атакувати енергетичну інфраструктуру України. За останні дні під ударами опинилися Одеська, Сумська та Харківська області. Також не припиняються обстріли прифронтових територій.
“Такий системний і постійний характер російських ударів однозначно свідчить, що в Москві нехтують дипломатичними зусиллями партнерів. Навіть часткове припинення вогню Путін не хоче забезпечити. Потрібен новий і відчутний тиск на Росію, щоб поставити цю війну на курс до завершення. Не слід очікувати, коли 11 квітня буде вже місяць російському “ні” у відповідь на американську пропозицію припинити вогонь. Потрібно діяти якнайшвидше. Ми готові працювати з усіма нашими партнерами в Америці, Європі та світі максимально конструктивно, щоб домогтися такого необхідного результату — гідного і тривалого миру”, — заявив президент України Володимир Зеленський.
Україна зацікавлена в інтенсивнішому діалозі зі США і ні про який тиск на Україну не йдеться, заявив глава українського МЗС Андрій Сибіга. За словами міністра, зараз Україна бачить великий шанс для прискорення зусиль, спрямованих на досягнення справедливого миру.
Раніше Михайло Подоляк сказав, що будь-яка адміністрація США намагається перезавантажити відносини з РФ, і це є проблемою, оскільки Сполучені Штати вважають, що Росія є договороздатною, але це не так.

Новини рубріки

Тарифи Трампа можуть ускладнити виробництво зброї в США – Politico
04 квітня 2025 р. 08:23

Трамп відкладає нову розмову з Путіним: якою була історія їхнього спілкування
04 квітня 2025 р. 08:07

Південна Корея офіційно залишилась без президента. Що сталося
04 квітня 2025 р. 08:07