вологість:
тиск:
вітер:
Путін намагається зміцнити лідерство в перемовинах зі США, але Трампу це незабаром набридне, — Малкіна
Систематичні обстріли української енергетики — пряме порушення Росією умов припинення вогню по об’єктах критичної інфраструктури, які українська і американська, а також американська та російська делегації узгодили в Саудівській Аравії. Росія не прагне миру, а навпаки — ескалує ситуацію і зриває домовленості. Але рано чи пізно у США вичерпається терпіння. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла докторка політичних наук, професорка Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Ганна Малкіна.
“У американців чудово працює розвідка, вони отримують повністю всі дані, тому прекрасно обізнані про всі удари Російської Федерації і по цивільних, і по енергетичних об’єктах України. Але на цей момент є небажання розглядати ці удари як порушення домовленостей. Мені здається, що це небажання буде до пори до часу. Тому що поки адміністрація президента США і сам Дональд Трамп зацікавлені все-таки у вирішенні, як вони кажуть, конфлікту в Україні, тому що це була частина передвиборчої кампанії самого Дональда Трампа. І це важливо з репутаційного погляду. Мені хотілося б вірити, що це — промацування готовності або неготовності Росії та Путіна піти на якісь домовленості. Але, я думаю, цьому терпінню може все-таки незабаром прийти кінець”, — констатувала Малкіна.
Вона зазначила, що Дональд Трамп вже не раз показав себе досить епатажним і непередбачуваним лідером.
“З іншого боку, є припущення, що Путін все-таки пішов тим шляхом, що намагається показати Дональду Трампу, що він набагато розумніший і набагато досвідченіший. І що першу скрипку в цьому процесі все-таки гратиме Росія. Водночас ми не раз чули з боку російських політиків, що санкції не просто заважають російській економіці, а допомагають. Але на самому початку переговорного процесу росіяни відразу ж зажадали скасування санкцій. А значить, РФ не хоче, щоб вони були посилені”, — зазначила політолог.
Вона додала: своєю чергою, з технічного погляду, звичайно ж, Сполучені Штати мають можливість не просто посилити санкції, а й посилити свою політику в плані дій за різними напрямками.
“Тобто, це не тільки секторальні санкції додаткові для російської економіки. Це реальний моніторинг щодо дотримання даних санкцій, в тому числі й щодо тіньового флоту РФ. Плюс США можуть посилити військову допомогу Україні, включаючи постачання озброєння, яке Україна запитувала в різний час і отримала відмову. Також може бути дано дозвіл за ударами вглиб Росії на відстань, яку Україні поки не давали. І, в цілому це досить серйозний стримуючий фактор. Насправді у Дональда Трампа і його адміністрації є неймовірно широкий діапазон санкцій, за допомогою яких на Росію можна не просто вплинути, а сильно ускладнити їй можливості для ведення війни. Американський президент і його адміністрація, звичайно ж, можуть. Але чи боїться цього Путін? Я думаю, що може побоюватися, але поки що він намагається не просто зберегти, а зміцнити своє лідерство в переговорах зі США”, — резюмувала Ганна Малкіна.
Нагадаємо , Сенат США представив новий пакет санкцій проти Росії за відмову від мирної угоди. Половина американських сенаторів заздалегідь підтримала документ. Парламентарії погрожують зборами в 500% для всіх країн, що купують російську нафту та уран.

Новини рубріки

Представник Путіна у Вашингтоні обговорював відновлення прямого авіасполучення між США та Росією
04 квітня 2025 р. 11:12

Розмова Трампа та Путіна може відбутись ще до вихідних – Politico
04 квітня 2025 р. 11:10