Як позначаться тарифи Трампа на Україні та країнах світу — подробиці (ВІДЕО)

03 квітня 2025 р. 22:54

03 квітня 2025 р. 22:54


Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що запроваджує базове мито в 10% на весь імпорт у США, а також вищі тарифи для десятків інших країн, включно з найбільшими торговельними партнерами Сполучених Штатів. Цей крок поглиблює торговельну війну, яка сколихнула світові ринки і поставила в глухий кут союзників Америки. Як це вплине на споживачів у США та в Україні, повідомляє FREEДОМ .

Президент США Дональд Трамп, як і обіцяв, ввів мита на імпорт товарів з цілої низки країн. Наприклад, китайський імпорт буде обкладений митом у 34%. Це вже на додаток до раніше введених 20%, що доведе загальний тариф до 54%.

Близькі союзники США також не уникли підвищення мит. Для Євросоюзу, наприклад, ставка становитиме 20%, для Японії — 24%. Президент Трамп назвав ці взаємні мита відповіддю на тарифи та інші нетарифні бар’єри, які застосовуються до американських товарів. За його словами, нові збори підтримають виробництво і робочі місця всередині країни. Канада і Мексика — два найбільших торговельних партнери США — вже стикаються з 25% митами на багато товарів і не потрапляють під нові заходи, оголошені в середу, 2 квітня.

“Починаючи із завтрашнього дня (3 квітня, — ред.), Сполучені Штати введуть взаємні мита щодо інших країн. Ми давно навіть не думали про це. Ми не замислювалися про це протягом багатьох десятиліть, і ви бачите, що сталося. Для країн, які ставляться до нас погано, ми розраховуємо сукупний рівень усіх їхніх мит, немонетарних бар’єрів та інших форм шахрайства”, — заявив Дональд Трамп.

Не виключено, що торгові партнери США дадуть відповідь своїми заходами, що може призвести до різкого зростання цін на найрізноманітніші товари. Їхній спектр дійсно великий — від велосипедів до вина. Ф’ючерси на акції США різко впали після цього оголошення, віддзеркалюючи цілі тижні нестабільних торгів на тлі спекуляцій інвесторів про те, як же ці нові мита вплинуть на світову економіку, на інфляцію і на корпоративні прибутки.

З лютого американські фондові ринки втратили майже 5 трлн доларів капіталізації. Раніше адміністрація Трампа оголосила, що окремий пакет мит на імпорт автомобілів, про який президент повідомив минулого тижня, набуде чинності вже сьогодні, 3 квітня.

Раніше Трамп запровадив 25% мита на сталь та алюміній і поширив їх на продукцію вартістю майже 150 млрд доларів на суміжних галузях. Побоювання з приводу цих мит уже призвели до уповільнення виробничої активності по всьому світу, а також спровокували зростання продажів автомобілів та інших імпортних товарів, оскільки тут, як ми можемо бачити, споживачі прагнуть зробити покупки до підвищення цін.

Під час своєї промови в Білому домі Дональд Трамп заявив, що ж можуть зробити ці країни, щоб уникнути мит у майбутньому.

“Скасуйте власні мита, приберіть бар’єри, не маніпулюйте своїми валютами. Вони маніпулюють своїми валютами так, що в це навіть важко повірити. Це дуже-дуже погано і завдає величезної шкоди нам. Почніть закуповувати на десятки мільярдів доларів американських товарів. Мита забезпечують нашій країні захист від тих, хто прагне завдати нам економічної шкоди. А таких людей було багато. Можливо, не так явно, але вони завдавали колосальної економічної шкоди”, — зазначив він.

Щоб наочно пояснити, як введення мит вплине на американського споживача, звернемося до цифр. Такі країни, як Китай, Тайвань і Південна Корея, що є найбільшими експортерами електроніки до США, зіткнуться зі значними митами: 34% — для Китаю, 32% — для Тайваню і 25% — для Південної Кореї. Це призведе до збільшення цін на товари, такі, наприклад, як смартфони та телевізори. Наприклад, iPhone від Apple, здебільшого вироблений у Китаї, може подорожчати через мито на цілих 34%. Що стосується автомобілів, підвищення тарифів може призвести до того, що американські споживачі платитимуть додатково 2,5-5 тис. доларів за автомобілі виробництва США і до 20 тис. доларів за деякі імпортні моделі. Значна частина одягу, взуття, які продаються в американських магазинах, виробляється в країнах, таких як Китай, В’єтнам і Бангладеш. Мита на товари з Китаю, як ми вже сказали, — 34%, з В’єтнаму — 46%, а з Бангладеш — 37%. Це призведе до зростання цін на ці товари.

Європейські імпортні товари, включно з італійськими, французькими винами та шотландськими віскі, обкладатимуться митом у 20%, що, природно, призведе до зростання цін на ці напої. США імпортують близько 80% своїх кавових зерен з країн Латинської Америки, таких як Бразилія і Колумбія, на які також накладено мита в 10%. Крім того, країни-експортери какао-бобів, такі як Кот-д’Івуар і Еквадор, наприклад, зіткнуться з митами у 21,10%, що може вплинути на ціни на шоколад.

Україна отримала мінімальне тарифне покарання в 10%. Українська економіка є орієнтованою на експорт, і це основне джерело надходжень твердих валют, окрім міжнародної допомоги, і тому будь-які економічні проблеми у світі, особливо такі радикальні, як торгові війни, подібні до тих, що запроваджує Дональд Трамп, показують вплив на Україну. У Міністерстві економіки України заявляють, що ситуація складна, але не критична, і багато чого залежатиме від подальших переговорів у США, які Дональд Трамп запропонував усім країнам.

“Ми експортуємо до США понад 600 різних категорій товарів (дуже різних, навіть гайкові ключі), з яких 65 видів продукції — на суму понад 1 млн доларів. Україна має, що запропонувати Сполученим Штатам Америки, як надійний союзник і партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни”, — написала перша віцепрем’єр-міністерка України Юлія Свириденко у Facebook.

Експерти роблять перші прогнози та стверджують, що великого удару по економіці України не буде. Основною статтею українського експорту в Америку є продукція металургії. За даними Міністерства економіки, торік експорт металургійної продукції становив майже 60% від загального українського експорту до США, що в абсолютних цифрах становить близько 0,5 млрд доларів. Варто нагадати, що найважливіша частина тарифів Трампа щодо України набула чинності ще 12 березня, коли запровадили додаткові мита в розмірі 25% на імпорт сталі та алюмінію в США.

Що примітно, у списку немає Російської Федерації. Деякі експерти говорять про те, що це пов’язано з тим, що торгівля та економічні відносини між Вашингтоном і Москвою вже потрапили під санкції, і що ці мита мали не взаємний характер, а санкційний. Інші ж наголошують на тому факті, що президент Трамп намагається знайти важелі тиску на Росію для того, щоб завершити війну РФ проти України, і якраз для цього він може використати економічний тиск та ці мита у разі переговорів з Російською Федерацією.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп оголосив про введення масштабних мит на американський імпорт. Попередньо тарифи торкнуться обсягів торгівлі на трильйони доларів.

Як позначаться тарифи Трампа на Україні та країнах світу — подробиці (ВІДЕО)

Джерело: uatv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua