вологість:
тиск:
вітер:
Переговори про припинення вогню зайшли в глухий кут: хто може примусити Росію до миру (ВІДЕО)
У питанні якнайшвидшого припинення вогню Україна та її союзники в Європі та США повністю об’єднані. Про це заявив президент Володимир Зеленський. За його словами, тільки через деякий час після повного припинення вогню можна буде переходити до дипломатичних варіантів діалогу. Поки ж Росія, яка на словах демонструє бажання домовлятися, на ділі і не думає виконувати свої зобов’язання. Це вже прекрасно усвідомлюють і у Вашингтоні, і в Брюсселі. А Володимир Зеленський підкреслив, що в Кремлі «відверто знущаються» над спробами Заходу зупинити війну, розповідає FREEДOM .
Переговори щодо припинення вогню в Україні зайшли в глухий кут. Кремль відкидає угоду, запропоновану Трампом. Як примусити Росію до миру і чи допоможе тут дипломатія? Це, заголовки світових ЗМІ, в яких оптимізму все менше і менше.
Останні кілька місяців у Москві посилено зображували, що діалог з Вашингтоном для них дуже важливий. Трамп і Путін особисто говорили по телефону. До Росії прилітав спецпосланець глави Білого дому Стів Віткофф. А в Саудівській Аравії, пройшли переговори американської і російської делегацій. Але за підсумком з’явилася офіційна заява російського МЗС, яке розставило всі крапки над і. Заступник міністра зовнішньополітичного російського відомства Сергій Рябков повідомив, що Москва не може прийняти пропозиції США щодо припинення війни в їх нинішньому вигляді. Мовляв, американці «тільки намагаються» знайти схему, яка дозволить домогтися припинення вогню. У Київ ніяких чітких сигналів не посилають. А проблем і вимог Кремля не помічають. Цікаво, як на ці заяви відреагують в адміністрації американського президента. Сам Трамп стає все більш дратівливим стосовно Кремля. І вже кілька разів погрожував вторинними санкціями.
“Заяви Рябкова говорять про те, що Москва і Вашингтон досі не змогли подолати розбіжності. І схоже адміністрація президента США Дональда Трампа прийшла до висновку, що укласти мирну угоду щодо припинення війни в Україні, не вийде в найближчі місяці”, — з публікації агентства Reuters.
У Європі, схоже, такий розвиток подій нікого не здивував. Москва вже намагалася виключити Київ з переговорів, пропонуючи свої економічні угоди. Путін заявляв, що в Україні потрібно створити тимчасове управління під егідою ООН для проведення виборів. Країна-агресор навіть намагалася зобразити з себе жертву, звинувачуючи Україну в атаці на свою газотранспортну систему. І все це лише для того, щоб затягувати час. Тому в ЄС вважають, що США повинні вимагати від російського диктатора конкретних дій у чітко встановлені часові рамки.
“Кілька тижнів тому Україна погодилася на беззастережне припинення вогню, в той час, як Росія продовжує здійснювати воєнні злочини… І я вважаю, що сьогодні Російська Федерація повинна Сполученим Штатам Америки, які взяли на себе зобов’язання досягти припинення вогню, дати чітку відповідь про те, чи хоче вона йти шляхом миру, так чи ні”, — заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро.
Одна з головних умов припинення війни — це впевненість, що всі домовленості будуть дотримуватися обома сторонами. Тим часом перемир’я в Чорному морі, про яке домовилися в Ер-Ріяді так і не почалося. Росія почала висувати вимоги про зняття санкцій. І всіляко затягувати процес. Обстріли об’єктів енергетики також тривають. Кожен день країна-агресор цілеспрямовано запускає дрони та ракети по українських містах.
“Ми наполягаємо на тому, що кожне таке порушення має бути зафіксоване й отримати відповідь від наших партнерів. Саме з таких маленьких деталей складаються великі затримки Росією дипломатичного процесу. Безумовне припинення ударів, запропоноване Америкою, зараз не реалізовано тільки через позицію Росії”, — зазначив президент України Володимир Зеленський.
Як примусити Росію до миру — одна з головних тем переговорів міністрів закордонних справ країн НАТО. 3 і 4 квітня в Брюсселі заплановано кілька раундів зустрічей. І як заявила глава німецького МЗС Анналена Бербок, до американської сторони хочуть донести, що Путін тільки імітує готовність до переговорів. А мета його залишається колишньою — знищення України.
“Путін грає з часом, він намагається вийти з переговорів і загострює боротьбу, атакуючи будинки. Путіну не можна довіряти в цій боротьбі, справжній мир можливий тільки тоді, коли він побачить, що не може перемогти в цій війні й що його руйнування не є успішними. Тому дуже важливо, щоб Україна була під час переговорів у позиції сильного. Ми європейці виступаємо за силу України й це і є передумовою припинення вогню”, — зазначила, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
Тим часом група з 50 сенаторів США запропонувала посилити санкції проти Росії. У тому випадку якщо Москва буде затягувати мирний процес введення 500% вторинних мит може стати вагомим аргументом. Обмеження в першу чергу торкнуться країн, які купують російські енергоносії: нафта, газ, вугілля. Зрозуміло, що так ризикувати, заради постачання з РФ не захоче ніхто. До речі, цей законопроєкт підтримали й республіканці, і демократи. А це говорить не тільки про двопартійну підтримку, але і про те, що документ може отримати добро і в Сенаті, і в Палаті представників.

Новини рубріки

Перші країни готові до переговорів з Трампом про скасування мит – Reuters
04 квітня 2025 р. 21:53

Перевибори у Румунії: в опитуваннях лідирує ультраправий кандидат Джордже Сіміон
04 квітня 2025 р. 21:30

Продовжать падати, – льотчик-інструктор назвав ймовірну причину авіатрощі Ту-22М3
04 квітня 2025 р. 21:25