вологість:
тиск:
вітер:
Україна стала головною темою на зустрічі глав МЗС країн НАТО — подробиці з Брюсселя (ВІДЕО)
Після денного засідання 3 квітня, у штаб-квартирі НАТО відбулася робоча вечеря у форматі ради “Україна — НАТО”. Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга сказав, що Україна домагатиметься миру, але з гарантіями безпеки та сталого миру. Про перші результати денної зустрічі в Брюсселі розповів спеціальний кореспондент телеканалу FREEДOM в Європі Віталій Сизов.
На зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО генеральний секретар Альянсу Марк Рютте наголошував: хоч би які питання обговорювали — чи то ситуація в Тихоокеанському регіоні, чи то зростання оборонних видатків, — усі вони неминуче пов’язані з Україною та посиленням її оборонного потенціалу. Коли йдеться про європейську безпеку, Україна незмінно залишається центральним елементом цих обговорень. Навіть ініціатива США про підвищення військових видатків до 5% ВВП напряму пов’язана зі збільшенням допомоги Україні. Після денної зустрічі міністрів у штаб-квартирі НАТО відбулася робоча вечеря у форматі ради “Україна — НАТО”.
Про деталі порядку денного засідання журналістам розповів міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Він зазначив, що Україна прагне миру, але тільки такого, який буде міцним і забезпеченим надійними гарантіями безпеки.
“Я приїхав до штаб-квартири НАТО, щоб поговорити про мир, справедливий, довгостроковий, всеосяжний мир, як його досягти і як його підтримувати. Україна продемонструвала свою готовність досягти миру. Ми прийняли пропозицію США про тимчасове 30-денне повне припинення вогню без будь-яких умов. Ця пропозиція все ще на столі, але ми бачимо, що замість того, щоб прийняти це, Путін говорить про вимоги та умови. Росія повинна серйозно поставитися до миру. Для цього настав час посилити тиск на Москву”, — заявив глава зовнішньополітичного відомства України.
Андрій Сибіга наголосив, що Україні є що запропонувати Європі в плані зміцнення оборони та безпеки. Він наголосив, що Україна не тільки просить, але вже забезпечує безпеку в Євроатлантичному регіоні. В України дуже привабливий військово-промисловий комплекс, який може працювати на об’єднану Європу, і армія 800 тис. солдатів, яка вже де-факто захищає Європу. Український міністр наголосив, що й Україна, як складова частина Європи, її невіддільна частина, були самодостатніми в плані оборонних можливостей.
“Зараз час дипломатії, але також тиску і стримування. Поки увага ЗМІ прикута до світових торговельних війн, ми не повинні забувати, що в Європі йде справжня повномасштабна війна. Росія залишається екзистенційною загрозою для Європи. Кожен день в Україні це російські бомби, безпілотники, постійні ракетні погрози щоночі. Це не можна ігнорувати. І, звичайно, ми очікуємо рішучої відповіді. Сьогодні на раді “НАТО — Україна” я зосереджуся на самодостатності України та Європи”, — заявив український міністр закордонних справ.
Державний секретар США Марко Рубіо, який уперше брав участь у брюссельській зустрічі такого формату, підкреслив зацікавленість США в посиленні європейської оборонної самодостатності. Він також категорично спростував чутки про можливий вихід Вашингтона з Альянсу. Завданням США є підвищити ефективність НАТО, зокрема коштом збільшення оборонних витрат до 5% внутрішнього валового продукту.
“Сполучені Штати також активні в НАТО, як і раніше. І частина цієї істерії та перебільшень, які я бачу у світових ЗМІ та деяких внутрішніх ЗМІ у Сполучених Штатах щодо НАТО — необґрунтовані. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп ясно дав зрозуміти, що він підтримує Альянс. Але ми хочемо, щоб він став сильнішим”, — акцентував Рубіо.
Норвезький міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде перед зустріччю поділився, що розраховує отримати детальнішу інформацію про переговори в Саудівській Аравії. Його цікавлять подробиці як українсько-американських, так і російсько-американських зустрічей в Ер-Ріяді. Для Норвегії важливо, підкреслив Ейде, щоб було досягнуто не просто припинення вогню, а встановлено дійсно тривалий мир.
“У міру наближення можливих переговорів про припинення вогню і мирне врегулювання, ми одностайно переконані: будь-який мир має бути справедливим для України й відповідати ключовим принципам міжнародного права. Нам потрібна не просто тимчасова перерва в боях, а міцний мир, який ми зможемо гарантувати на довгі роки”, — зазначив глава МЗС Норвегії.
Одним із головних питань, які обговорювали на зустрічах сьогодні, було питання про стримування Росії, яке означає і гарантії безпеки для України. Учасники зустрічі зійшлися в тому, що навіть за умов припинення вогню Москва не перестане бути загрозою для безпеки Європи та регіону.
“Тут усі 32 країни зосереджені на тому, як захистити території НАТО від росіян — нашої довгострокової загрози, яка зберігатиметься навіть після того, як, я сподіваюся, буде досягнута мирна угода щодо України. Загроза з боку Росії існуватиме ще багато років”, — наголосив глава Альянсу Марк Рютте.
Обговорення цих питань продовжилися і на робочій вечері у форматі ради “Україна — НАТО”. Її підсумки буде підбито зранку 4 квітня, коли міністр закордонних справ України Андрій Сибіга спілкуватиметься з пресою.

Новини рубріки

У рф немає сил, щоб досягнути своїх цілей на фронті, — ЗМІ
04 квітня 2025 р. 16:54

Росія висилає трьох молдовських дипломатів
04 квітня 2025 р. 16:37

Ринки пристосуються – Рубіо про падіння акцій американських компаній після нових мит Трампа
04 квітня 2025 р. 16:35