вологість:
тиск:
вітер:
Крихітні безлюдні острови потрапили до сфери дії тарифів Трампа
Віддалені безлюдні острови Австралії в Антарктиці та крихітна територія, на якій майже немає експорту, потрапили під дію тарифного режиму президента США Дональда Трампа, що збентежило місцевих жителів і чиновників, пише Reuters .
Річард Коттл, власник підприємства з виробництва бетонних сумішей на острові Норфолк, сказав у четвер, що існує тільки одне пояснення того, що Трамп запровадив величезні 29-відсоткові тарифи для крихітної території, розташованої за 600 миль від східної Австралії: «Це була просто помилка».
Хоча цей вулканічний острів у південній частині Тихого океану постачає за кордон скромну кількість насіння пальми Кентія, зазвичай на суму менш як 1 мільйон доларів на рік, здебільшого до Європи, новина про незвично високі тарифи була прийнята в четвер 2188 мешканців острова з сумішшю веселощів та збентеження.
«Острів Норфолк — це маленька точка у світі», — сказав Коттл телефоном. «Ми нічого не експортуємо».
Острів Норфолк опинився серед десятків крихітних територій, які потрапили в один список із Китаєм і Європейським союзом як одержувачі тарифів Трампа, хоча у них немає реальної обробної або експортної промисловості.
На деяких із цих територій (наприклад, на островах Херд і Макдональд в Антарктиці, які, як і острів Норфолк, курує Австралія) навіть немає населення. Однак із четверга на їхній експорт до США діють 10-відсоткові тарифи.
Прем'єр-міністр Австралії Ентоні Албанезе розповів журналістам, що його країна впоралася з тарифом у 10% краще, ніж більшість інших (це половина того, що отримав ЄС, і одна третина того, що отримав Китай), але він не мав пояснень щодо острова Норфолк.
«Востаннє, коли я дивився, острів Норфолк був частиною Австралії», — сказав він в інтерв'ю Australian Broadcasting Corp. Окремий, вищий тариф «був дещо несподіваним і дивним», додав він.
Згідно з даними американського уряду, протягом останніх трьох років США мали від'ємне сальдо в торгівлі з островом Норфолк. У 2022 році острів експортував до США товарів на 300 000 доларів, у 2023 році — на 700 000 доларів, а у 2024 році — на 200 000 доларів. Імпорт зі США в ці роки залишався на рівні 100 000 доларів.
Імпорт на острів Норфолк зі США досяг максимуму в 11,7 млн доларів у 2020 році, коли не було зафіксовано жодного експорту. У даних не вказано, якими товарами торгували.
Інші власники бізнесу на острові Норфолк, які розмовляли з Reuters, не змогли назвати жодної галузі обробної промисловості на острові й додали, що основною галуззю є туризм. Один із власників бізнесу по боротьбі зі шкідниками, який попросив не називати його імені, сказав, що, хоча вони не експортують товари в США, вони імпортують деякі приманки для гризунів зі США через Австралію.
«Продукція з острова Норфолк обкладатиметься тарифом у 29%? Ну, у нас немає товарів, тож це ніяк не вплине», — каже Гай Дункан, власник податкової консалтингової компанії на острові.
Майлз Хоу, австралійський державний службовець у відставці і колишній президент Торгової палати острова Норфолк, який живе на острові, сказав, що не думає, що тарифи турбують жителів острова Норфолк.
«Думаю, всіх швидше забавляє думка про те, що ми взагалі потрапили в поле зору такої людини, як Дональд Трамп».

Новини рубріки

Перші країни готові до переговорів з Трампом про скасування мит – Reuters
04 квітня 2025 р. 21:53

Перевибори у Румунії: в опитуваннях лідирує ультраправий кандидат Джордже Сіміон
04 квітня 2025 р. 21:30

Продовжать падати, – льотчик-інструктор назвав ймовірну причину авіатрощі Ту-22М3
04 квітня 2025 р. 21:25