вологість:
тиск:
вітер:
У Пентагоні починають розслідування інциденту з Signal, перевірять дії міністра оборони США Гегсета
Офіс генерального інспектора Пентагону в четвер, 3 квітня, пообіцяв ретельно перевірити повідомлення, відправлені главою Міноборони США Пітом Гегсетом у чаті в додатку Signal , де міністр та інші високопосадовці адміністрації американського президента Дональда Трампа обговорювали військові удари по хуситах у Ємені минулого місяця, повідомляє The Guardian .
Розслідування розпочато на вимогу комітету Сенату з питань збройних сил після того, як з'явилися повідомлення про те, що в чаті, до якого радник Трампа з нацбезпеки Майк Волц додав журналіста, обговорювалися, ймовірно, секретні розвідувальні дані стосовно операції в Ємені, включаючи час ударів і моделі літаків.
“Розслідування визначить, якою мірою міністр оборони та інші співробітники Міністерства оборони дотримувалися політики та процедур відомства щодо використання комерційного додатку для обміну повідомленнями в службових цілях”, - йдеться в записці виконувача обов'язків генерального інспектора Пентагону Стіва Стеббінса.
Голова сенатського комітету з питань збройних сил республіканець Роджер Вікер і член комітету від Демократичної партії Джек Рід звернулися з проханням провести розслідування після того, як дізналися, що головний редактор The Atlantic Джеффрі Голдберг був випадково доданий у секретний чат. Серед учасників чату, окрім Волца та Гегсета, були, в тому числі, віцепрезидент США Джей Ді Венс, держсекретар Марко Рубіо, директор Національної розвідки Тулсі Габбард, глава ЦРУ Джон Реткліфф та інші високопосадовці.
"Цей чат, як стверджується, містив секретну інформацію, що стосується військових дій у Ємені. Якщо це правда, то виникає питання щодо використання незасекречених мереж для обговорення чутливої секретної інформації, а також обміну такою інформацією з тими, хто не має належного допуску і не повинен її знати”, - написали сенатори у своєму листі.
The Atlantic опублікувало повідомлення, які Гегсет відправляв у Signal, зокрема, про оперативні дані ударів по цілях хуситів, такі як час старту винищувачів F-18, скидання бомб і запуску ракет Tomahawk — надіслані до того, як операція була проведена.
Білий дім і сам Гегсет стверджують, що повідомлення в Signal не містили секретної інформації. Проте, згідно з правилами Пентагону щодо конфіденційних даних, детальні військові плани, які обговорювалися в чаті Signal, мали б бути засекречені принаймні на рівні “таємно”, тоді як деякі з оновлень в режимі реального часу могли мати вищий рівень секретності.
Колишній юрист Державного департаменту Браян Фінукейн сказав Guardian, що специфіка інформації про літаки свідчить про її секретність.
“З мого досвіду, подібні деталі перед операцією були б засекречені”, - зазначив юрист.
Експерти занепокоєні, що посадовці команди Трампа, схоже, не дуже охоче використовують захищені урядові системи для робочої комунікації. Окремо днями газета Washington Post писала, що Волц використовував незахищений особистий Gmail-акаунт для урядового листування.
Крім того, за даними Politico, команда під керівництвом Волца створила щонайменше 20 групових чатів у додатку Signal для координації офіційної роботи й обговорення питань, пов'язаних, серед іншого, з Україною, Китаєм, Сектором Гази, Близьким Сходом, Африкою і Європою. Трамп, попри все, наразі публічно підтримує свою команду з національної безпеки, однак, деякі ЗМІ пишуть, що він був роздратований діями Волца, а віцепрезидент Венс та глава апарату Білого дому Сьюзан Вайлз “ м'яко радили ” президенту звільнити радника.

Новини рубріки

Перші країни готові до переговорів з Трампом про скасування мит – Reuters
04 квітня 2025 р. 21:53

Перевибори у Румунії: в опитуваннях лідирує ультраправий кандидат Джордже Сіміон
04 квітня 2025 р. 21:30

Продовжать падати, – льотчик-інструктор назвав ймовірну причину авіатрощі Ту-22М3
04 квітня 2025 р. 21:25