вологість:
тиск:
вітер:
Мита Трампа загрожують виробництву зброї у США - Politico
Про це пише Politico , передає Укрінформ.
Митна політика Трампа, якщо вона буде реалізована за планом, може заплутати глобальні ланцюги постачання, які Пентагон створював десятиліттями, зробити американську зброю дорожчою та ускладнити міжнародні зусилля з протидії Китаю, повідомляє видання.
На думку десятка дипломатів, законодавців, урядовців і аналітиків оборонної промисловості, американський підхід, що ґрунтується на принципі «зроби сам», у поєднанні з цими загрозами може змусити скептично налаштованих партнерів шукати співпраці з іншими країнами.
Це знищить галузь, яка озброює більшу частину світу, руйнуючи довіру і передбачуваність глобальних оборонних відносин, які тривалий час приносили вигоду Вашингтону і його союзникам.
Трамп розглядає свій тарифний план як трансформаційний крок для вирівнювання торгівлі та повернення втрачених доходів країні. Але цим ризикує зруйнувати інші свої обіцянки перетворити США на індустріальний центр і мінімізувати могутність Китаю, пише видання.
Глобальні тарифи – від 20% на імпорт з Європейського Союзу до 10% на товари із Великої Британії та Австралії, – ймовірно, перекреслять співпрацю в галузі оборони, яка давно вважається успішним спільним підприємством.
Такі програми включають винищувач F-35, проєкт яким керують 20 країн у рамках унікального партнерства, покликаного надати можливість країнам-учасницям брати участь у виробництві, а також важливі проєкти ракетної та протиповітряної оборони з Норвегією та Ізраїлем.
Ці та інші проєкти є ключовими для оборони в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні, де союзники намагаються випередити непередбачувану Росію та Китай, що модернізується.
Партнерство, створене роками зустрічей і домовленостей з Вашингтоном, зараз поставлене під сумнів.
«Ми розраховуємо на найкраще обладнання у США . Європейський промисловий потенціал значно покращився, і ми хочемо бути постачальниками зброї, а не просто споживачами», — сказав європейський чиновник. Це означає більше інвестувати в європейське виробництво, щоб зменшити залежність від американських частин і матеріалів для зброї, сказав він.
Одна особливо багатообіцяюча ініціатива епохи експрезидента Джо Байдена, яка об’єднала Австралію, Велику Британію та США для будівництва атомних підводних човнів і обміну технологіями, може завершитися, якщо ціни на запчастини стануть занадто високими.
«В аерокосмічному та оборонному секторі просто не вистачає людей, щоб задовольнити поточні потреби», — сказав Дак Хардвік, віцепрезидент з міжнародних справ Асоціації аерокосмічної промисловості на зустрічі керівників американських і європейських оборонних структур у четвер.
Сенатор Марк Келлі, високопоставлений член збройного комітету Сенату, чий штат минулого року заробив понад 14,5 млрд дол. за контрактами з Міністерством оборони, зазначив, що глобальний ланцюжок поставок настільки складний, що деякі оборонні продукти на етапах зборки перетинають кордони кілька разів, щоразу накопичуючи більше мит.
«Ціни зростуть, і ціни, які має заплатити Міністерство оборони, зростуть. Наш оборонний бюджет, якщо ми хочемо підтримувати той самий тип сил, стане дорожчим», – сказав Келлі
Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп офіційно оголосив про запровадження масштабних митних тарифів проти торговельних партнерів Сполучених Штатів, які він назвав «Днем визволення» Америки.

Новини рубріки

В Угорщині опозиція заявила, що майже 60% населення виступають за членство України в ЄС
14 квітня 2025 р. 13:01

Барро закликає Євросоюз та США «задушити» Росію санкціями, щоб змусити до переговорів
14 квітня 2025 р. 13:00