Можуть опинитися у бойовиків: у Сирії залишаються понад 100 складів хімічної зброї, – NYT

06 квітня 2025 р. 23:31

06 квітня 2025 р. 23:31


Основні тези

  • У Сирії після повалення режиму Башара Асада залишаються понад 100 складів хімічної зброї, які можуть опинитися в руках бойовиків.
  • Експерти стурбовані можливістю доступу бойовиків до погано охоронюваних об’єктів з хімічною зброєю, яку використовували під час громадянської війни.
  • Уряд Асада продовжував використовувати хімічну зброю до 2018 року й імпортував хімікати-прекурсори, а деякі склади можуть бути заховані.

Запаси хімічної зброї у Сирії можуть опинитися в руках бойовиків / Фото AP, Ghaith Alsayed, ілюстративне

У Сирії після повалення режиму Башара Асада залишається понад 100 об'єктів зберігання хімічної зброї. Ймовірно, кількість складів набагато вища за ту, яку коли-небудь визнавав диктатор.

Є ризик того, що запаси можуть опинитися в руках бойовиків. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на оцінки міжнародної Організації із заборони хімічної зброї, передає 24 Канал .

Дивіться також Масові екзекуції у Сирії, страчено понад 300 осіб: що відбувається після падіння режиму Асада

Що відомо про склади хімічної зброї у Сирії

Завдяки даним зовнішніх дослідників, некомерційних груп і розвідувальних даних, наданих країнами-членами, ОЗХЗ прийшла до висновку, що у Сирії й досі розташовані склади з хімічною зброєю, яку використовували проти повстанців і сирійських мирних жителів протягом понад десяти років громадянської війни.

Згідно з оприлюдненою інформацією, диктатор використовував зброю з вмістом зарину, хлору та іприту. У перші роки війни уряд визнав існування 27 об’єктів по виробництву та збереженню хімічної зброї. Відомо, що відповідні об'єкти проінспектували експерти цієї організації та віддали розпорядження про їхнє закриття.

Втім, використання хімічної зброї колишнім режимом не припинилося і тривало до щонайменше 2018 року. Крім того, уряд Асада імпортував основні хімікати-прекурсори. Припускають, що деякі склади з хімічною зброєю можуть бути заховані в печерах або інших місцях, які важко знайти за допомогою супутникових знімків.

Експерти стурбовані потенційною можливістю для груп бойовиків отримати доступ до погано охоронюваних об’єктів з виробництва хімічної зброї,
– ідеться у статті.

Нагадаємо, минулого місяця Міністерство оборони Сирії завершило операцію проти прихильників поваленого диктатора Башара Асада. У результаті зіткнень загинула понад тисяча осіб , більшість з яких цивільні. Операція супроводжувалася масовими вбивствами, зокрема серед алавітів, та жорстокими порушеннями прав людини.

Можуть опинитися у бойовиків: у Сирії залишаються понад 100 складів хімічної зброї, – NYT

Джерело: 24tv.ua (Світ)

Завантажуєм курси валют від minfin.com.ua