вологість:
тиск:
вітер:
Маск напряму закликав Трампа скасувати нові мита - WP
Про це повідомляє The Washington Post, передає Укрінформ.
Минулими вихідними, коли Маск обрушив шквал публікацій у соціальних мережах з критикою одного з провідних радників Білого дому щодо агресивного тарифного плану президента США, мільярдер намагався обійти того самого чиновника та особисто звертався до Трампа, повідомляє видання.
Зокрема минулої суботи Маск націлився на чиновника адміністрації, який був ключовим у розробці тарифних планів, радника Білого дому з питань торгівлі Пітера Наварро, та заявив, що «ступінь доктора економіки в Гарварді – це погано, а не добре».
Зрештою, спроба втручання Маска , підтверджена двома обізнаними людьми, які говорили на умовах анонімності, поки що не принесла успіху. У понеділок Трамп пригрозив ввести нові 50% мита на імпорт з Китаю - на додачу до 34%, оголошених минулого тижня. Водночас Трамп дав зрозуміти, що він відкритий для переговорів щодо деяких аспектів своєї політики.
Як пише WP, розбіжність Маска з Трампом щодо одного з пріоритетів адміністрації стала найгучнішим випадком незгоди між президентом і одним із його ключових радників, який вклав майже 290 мільйонів доларів на підтримку його та інших республіканців на минулорічних виборах.
Маск також не погоджується з іншими членами коаліції Трампа щодо таких питань, як візи H1-B для кваліфікованих іммігрантів і підхід департаменту DOGE, який він очолює, щодо державних витрат.
У бесіді з віцепрем'єр-міністром Італії Маттео Сальвіні на вихідних Маск також заявив, що хотів би бачити «зону вільної торгівлі» між Європою і США. «Врешті-решт, я сподіваюся, що буде досягнуто згоди, що і Європа, і Сполучені Штати в ідеалі, на мій погляд, повинні перейти до ситуації з нульовими тарифами», - сказав він.
Маск також сказав, що хотів би більше свободи для людей, щоб вони могли пересуватися між країнами Європи і США і працювати в будь-якій з них, «якщо вони цього бажають».
«Це, звичайно, була моя порада президенту», — сказав він.
Маск, який є генеральним директором виробника електромобілів Tesla, вже давно вважає, що тарифи шкодять бізнес-цілям компанії, яка розглядає Сполучені Штати і Китай як ключові центри виробництва і споживання. На думку аналітиків, інші виробники автомобілів, швидше за все, постраждають від нових тарифів більше.
Маск виступав проти мит принаймні в першу каденцію Трампа, коли Tesla подала позов, намагаючись скасувати податок на імпорт Tesla з Китаю до Сполучених Штатів.
Низка бізнес-лідерів працювала на вихідних, щоб зібрати неформальну групу, яка б лобіювала серед членів адміністрації Трампа більш помірковану політику, сказав один із співрозмовників видання.
Багато з тих, хто підтримував Трампа минулого року, навіть знаючи, що високі тарифи, які він давно обіцяв, можуть бути руйнівними як для індустрії технологій, так і для економіки в цілому, вважали, що такі радники, як міністр фінансів Скотт Бессент, можуть схилити президента США прийняти більш м’який підхід.
Суперечка між президентом і одним із його найвпливовіших радників сталася за кілька тижнів до того, як очікується, Маск залишить свою посаду в адміністрації. Це також сталося на тлі посилення тиску на Tesla, щоб усунути ознаки падіння попиту, частково викликаного втручанням Маска в політику.
Як повідомляв Укрінформ, статки найзаможнішої людини світу й гендиректора компанії Tesla Ілона Маска впали нижче 300 мільярдів доларів вперше з листопада 2024 року.
Фото: Axios

Новини рубріки

Наслідки мит Трампа: Китай нарощує імпорт канадської нафти
17 квітня 2025 р. 02:05

Новий рекорд: ціни на золото максимально зросли на тлі торгівельної війни Трампа
17 квітня 2025 р. 01:14