вологість:
тиск:
вітер:
Росія може розмістити в космосі ядерну зброю. Рютте заявив про занепокоєння НАТО
Космос дуже важливий для стримування та оборони Альянсу, наголосив він
Росія розглядає можливість розмістити ядерну зброю у космосі — у НАТО стривожені її наміром. Генсек Альянсу Марк Рютте назвав цей розвиток подій "тривожним".
Про це він сказав в інтерв'ю газеті Welt am Sonntag. У НАТО також побоюються, що Росія в майбутньому зможе вести війни в космосі, використовуючи ядерну зброю проти супутників.
"Ми знаємо про повідомлення, що Росія вивчає можливість розміщення ядерної зброї в космосі ", – сказав генсек НАТО.
За словами Рютте, можливості Москви в космосі застарілі . Вони не є на одному рівні із Заходом.
"Тому розробка ядерної зброї в космосі – це спосіб для Росії покращити свої можливості . Це викликає велике занепокоєння ", — наголосив глава Альянсу.
Рютте нагадав, що це було б порушенням Договору про космос 1967 року , який було ініційовано Сполученими Штатами і Радянським Союзом. Договір покликаний забезпечити мирне використання космічного простору та забороняє розміщення в космосі зброї масового знищення.
Генсек НАТО додав, що космос дуже важливий для стримування і оборони Альянсу. За його словами, країни НАТО адаптуються до нових викликів у космосі. Вони обмінюються розвідданими та створюють національні космічні командування. Також розробляються більш маневрові та краще захищені супутники меншого розміру.
"Останніми роками космос стає дедалі більш переповненим, небезпечним і непередбачуваним. Ми знаємо, що конкуренція в космосі жорстока і стає дедалі запеклішою. І не лише в комерційному плані. Це впливає на всю нашу безпеку ", – зазначив Рютте.
Крім того, він вперше анонсував посилення супутникового спостереження за Арктикою. Адже Китай і Росія все частіше використовують нові морські шляхи і мілітаризують її.
"Супутники можуть допомогти нам відстежувати пересування на суші й на морі, а також забезпечити нашим військам надійний і безпечний зв'язок ", — резюмував Рютте.
Як повідомляв "Телеграф", Україна створює свої космічні війська . До 2030 року Київ планує мати власні супутники для оборонних цілей та власну систему сповіщень про повітряні тривоги та контроль за космічним простором.

Новини рубріки

У Чехії обурилися словами Рубіо про вихід США з посередництва у встановленні миру в Україні
19 квітня 2025 р. 00:44

Росія посилює тиск: які країни найбільше охоплені дезінформацією - дослідження
18 квітня 2025 р. 23:50

У Росії 19-річну студентку засудили через вірш Шевченка
18 квітня 2025 р. 23:27