вологість:
тиск:
вітер:
У Європі 2024 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень: вчені розповіли про наслідки
Європа – континент, де потепління відбувається найшвидше, і наслідки зміни клімату тут очевидні. 2024 рік став найтеплішим роком за всю історію спостережень у Європі, з рекордними температурами у центральних, східних та південно-східних регіонах.
Про це йдеться у доповіді , підготовленій вченими зі Служби спостереження за зміною клімату Copernicus Європейської комісії та Всесвітньої метеорологічної організації.
У доповіді йдеться, що торік від штормів та повеней у Європі постраждало загалом 413 тисяч осіб, загинуло щонайменше 335 осіб, а збитки оцінюються як мінімум у 18 млрд євро.
Минулий рік став найбільш спекотним за всю історію спостережень у Європі: рекордно високі річні температури були зафіксовані майже на половині континенту. У звіті зафіксовано, що 45% днів у Європі були набагато теплішими за середній рівень, а 12% виявилися найтеплішими за всю історію спостережень.
Серед основних тем доповіді – огляд повеней у Європі: 30% європейської річкової мережі перевищили поріг «високої» повені протягом року, а 12% перевищили поріг «сильної» повені. У вересні шторм Борис торкнувся сотень тисяч людей, викликавши повені, загибель людей та руйнування в деяких частинах Німеччини, Польщі, Австрії, Угорщини, Чехії, Словаччини, Румунії та Італії.
Наприкінці жовтня в Іспанії спостерігалися екстремальні опади та повені, що призвели до руйнівних наслідків та людських жертв у провінції Валенсія та сусідніх регіонах.
Південно-Східна Європа в липні 2024 року пережила найдовшу хвилю тепла за всю історію спостережень: вона тривала 13 днів поспіль і торкнулася 55% регіону. Протягом літа в цій частині Європи було зафіксовано рекордну кількість днів з принаймні «сильним тепловим стресом» (66) та тропічними ночами (23).
За весь рік температура поверхні моря в Європейському регіоні виявилася найвищою за всю історію спостережень, на 0,7 °C вище за середнє значення, а в Середземному морі — на 1,2 °C вище за середнє значення.
Нагадаємо, в 2023 році в Європі через аномальну спеку загинули майже 48 тисяч людей .
За даними дослідження, до кінця століття екстремальні температури можуть спричинити загибель 2,3 мільйонів людей у європейських містах.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

Новини рубріки

Трамп ініціював розслідування через зупинку експорту рідкоземів Китаєм
16 квітня 2025 р. 10:38

Віткофф у Парижі обговорить з Макроном війну в Україні - Politico
16 квітня 2025 р. 10:17