Грузія звільнила 700 державних службовців за підтримку протестів проти ЄС

16 квітня 2025 р. 07:21

16 квітня 2025 р. 07:21


За даними місцевого відділення антикорупційної організації Transparency International, Грузія звільнила близько 700 державних службовців за підтримку протестів проти вступу до Євросоюзу, що тривають у цій країні з грудня, пише Reuters.

Масштабні протести спалахнули в листопаді, після того, як уряд, який, на думку критиків, рухається в проросійському й авторитарному напрямку, заявив, що заморожує переговори про вступ до ЄС до 2028 року.

Різка відмова від давньої і популярної національної мети викликала загальний гнів у країні з населенням 3,7 мільйона осіб. Співробітники низки державних установ підписали відкриті листи із засудженням цього кроку, а високопоставлені дипломати в кількох іноземних посольствах подали у відставку на знак протесту.

На початку грудня прем'єр-міністр Іраклій Кобахідзе заявив, що відкриті листи є «самоочищенням» від нелояльних, на його думку, елементів на державній службі.

Протести, які тривають досі, призвели до жорстокого придушення з боку грузинської влади, яке засудили західні країни.

З моменту початку протестів правляча партія «Грузинська мрія» неодноразово вносила поправки до законів, що регулюють державну службу, послаблюючи правовий захист працівників державного сектору.

Transparency International заявила, що серед відомств, які найбільше постраждали від звільнень, — міністерство оборони та мерія Тбілісі.

Представник уряду не відразу відповів на прохання про коментар.

Відносини Грузії із Заходом, яка традиційно була однією з найбільш прозахідних країн — спадкоємиць Радянського Союзу, останніми роками погіршилися, оскільки Тбілісі пішов на поглиблення зв'язків із Москвою, особливо після вторгнення Росії в Україну 2022 року.

Правляча партія «Грузинська мрія», яку, як вважають, контролює мільярдер, колишній прем'єр-міністр Бідзіна Іванішвілі, здобула переобрання на виборах у жовтні, які, на думку опозиції, було сфальсифіковано.

За останні роки партія запровадила низку законів, включно з обмеженням прав ЛГБТ і суперечливим законом, що вимагає від організацій, які отримують гроші з-за кордону, реєструватися як «іноземні агенти» або піддаватися суворим покаранням.

«Грузинська мрія» заявляє, що, як і раніше, хоче вступити в ЄС, але водночас виступає за збалансовані відносини з колишньою імперською державою Росією і збереження традиційних цінностей.

Грузія звільнила 700 державних службовців за підтримку протестів проти ЄС

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)