вологість:
тиск:
вітер:
Трамп ініціював розслідування через зупинку експорту рідкоземів Китаєм
Президент США Дональд Трап заявив, що мита для Китаю на імпорт товарів у США уже зросли до рівня 245% та підписав указ про початок розслідування ризиків національній безпеці через зупинку Китаєм експорту рідкоземельних металів та магнітів.
Згідно з заявою Білого дому, розслідування має оцінити вразливі місця в ланцюгах поставок, економічний вплив змін і «потенційні торговельні заходи для забезпечення безпечного та сталого внутрішнього постачання цих основних матеріалів».
Кілька місяців тому Китай заборонив експорт до США низки ключових високотехнологічних мінералів, які потрібні для виробництва військової галузі. Водночас минулого тижня Китай призупинив експорт шести важких рідкоземельних металів, а також рідкоземельних магнітів, що зупиняє постачання компонентів, які є важливими для автовиробників, виробників аерокосмічної промисловості, напівпровідникових компаній і військових підрядників по всьому світу. За повідомленнями ЗМІ, деякі військові компанії США можуть не отримати ліцензію на поставки.
Адміністрація Тампа шукатиме шляхи зміцнення внутрішнього виробництва рідкоземів та зменшення залежності від іноземних постачальників.
«Якщо міністр торгівлі подасть звіт, у якому буде встановлено, що імпорт важливих корисних копалин може завдати шкоди національній безпеці, і президент вирішить запровадити мита, будь-яка кінцева тарифна ставка, запроваджена відповідно до розділу 232, замінить поточну взаємну тарифну ставку згідно з указом президента Трампа від 2 квітня», - йдеться в повідомленні.
В заяві Білого дому зазначено, що понад 75 країн уже зв’язалися з США для обговорення нових торгових угод, і як наслідок нові високі мита для них були призупинені. Однак це не стосується Китаю, який зараз стикається з митом до 245% на імпорт до США.
Трамп також підписав меморандум про захист американських інновацій, включаючи розгляд тарифів для боротьби з податками на цифрові послуги (DST), штрафами, які іноземні уряди стягують з американських компаній, а також указ про початок розслідування того, як імпорт міді та імпорт деревини, пиломатеріалів та їх похідних продуктів загрожує національній безпеці та економічній стабільності Америки.
Зазначимо, що Китай є монополістом у світі в галузі переробки важких рідкоземельних металів. Китай також виробляє 90% із майже 200 000 тон рідкоземельних магнітів у світі на рік.
Зараз Пекін блокує експорт важких рідкоземельних металів і магнітів не тільки до Сполучених Штатів, але й до будь-якої країни, включаючи Японію та Німеччину.
Як США і Китай вийшли на новий рівень суперництва, де мита стають лише частиною великої гри? Як впливають ці економічні рішення на глобальні ринки та майбутнє технологій? Надзвичайний та Повноважний Посол Сергій Корсунський досліджує, що стоїть за торговельною війною між США і Китаєм, яка вже давно перестала бути лише економічною боротьбою у статті « Тарифна війна США і Китаю: чи переможе Трамп? ».

Новини рубріки

Данія планує влітку відправити своїх військових на навчання в Україну
16 квітня 2025 р. 14:56

Шольц прибув із прощальним візитом до Варшави
16 квітня 2025 р. 14:56

У Кремлі не вирішили, коли точно закінчиться мораторій на удари по українській енергетиці
16 квітня 2025 р. 14:45