вологість:
тиск:
вітер:
Китай накопичив великий арсенал озброєння для війни зі США - експерт
Пекін активно нарощує військовий потенціал напередодні можливого конфлікту з Тайванем і Сполученими Штатами. Китай сформував масштабний арсенал балістичних ракет, призначених для нанесення ударів по американських військово-морських силах в акваторії Тихого океану. На це вказує військовий аналітик Калеб Ларсон, повідомляє американське видання 19fortyfive ,
За даними аналітика, центральним елементом стратегії КНР є створення так званої зони A2/AD - "зони заборони", яка має унеможливити присутність флоту США поблизу китайських рубежів.
Головним інструментом цієї доктрини стають високоточні протикорабельні балістичні ракети, здатні паралізувати дії американських авіаносних ударних груп, вказує Ларсон.
Експерт підкреслює: масштабний ракетний щит Китаю вже сьогодні чинить серйозний стратегічний тиск на Вашингтон, змушуючи Пентагон враховувати ризики та утримуватися від різких кроків в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.
Як підкреслює Ларсон, Пекін прагне не стільки до гарантованого знищення конкретних об'єктів, як-от авіаносці або військово-морські бази США, скільки до формування загрози, з якою Вашингтон не може не рахуватися.
Масовий залп китайських ракет, навіть якщо лише частина досягне мети, здатний завдати критичної шкоди - і саме в цьому криється головний розрахунок китайської стратегії, - вважає фахівець.
Він зазначає, що особливий акцент зроблено на розробці та розгортанні протикорабельних балістичних ракет, здатних пробивати корпус авіаносця завдяки потужній кінетичній боєголовці, що детонує вже всередині судна і виводить його з ладу. Китайські військові інженери також серйозно попрацювали над засобами подолання корабельної протиповітряної оборони, що робить ці ракети особливо небезпечними для авіаносних ударних груп США.
У рамках своєї наступальної стратегії Китай активно використовує тактику ракетного насичення - одночасний пуск безлічі снарядів по одній цілі, покликаний прорвати навіть найсучаснішу систему ППО супротивника. Такий підхід різко збільшує ймовірність ураження ключових об'єктів, зокрема авіаносців і наземних баз США, - вважає Ларсон.
Особливу загрозу становить універсальність китайського ракетного арсеналу: багато хто з цих систем здатні однаково ефективно завдавати ударів як по мобільних морських цілях, так і по стаціонарній військовій інфраструктурі.
Китайська стратегія чітко слідує доктрині застосування передових технологій з метою формування бойової обстановки, за якої будь-яке втручання Заходу обернеться неприйнятними військовими і політичними витратами, - підкреслює Калеб Ларсон.

Новини рубріки

Масове дезертирство: в Краснодарі понад 100 росіян втекли з військової частини (відео)
19 квітня 2025 р. 01:16

Адміністрація Трампа продовжує масові звільнення федеральних працівників
19 квітня 2025 р. 01:15

Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт зброї
19 квітня 2025 р. 00:48