вологість:
тиск:
вітер:
У Британії випробовують мікрохвильову зброю для знищення роїв безпілотників
Про це повідомляє Financial Times , передає Укрінформ.
“RapidDestroyer” розроблений консорціумом на чолі з французьким оборонним конгломератом Thales, і використовує потужну радіочастоту для виведення з ладу електроніки в дронах на відстані.
Міністерство оборони оголосило в четвер, що дві зграї з восьми безпілотників були нейтралізовані цією зброєю під час нещодавнього випробування . Загалом у рамках проєкту було відстежено, уражено та знищено понад 100 дронів під час усіх випробувань.
Технологія все ще перебуває на початковій стадії: “RapidDestroyer” перевозиться на кузові бортової вантажівки та вимагає великої кількості енергії.
Американський еквівалент, Tactical High-power Operational Responder (THOR), розроблений ВПС США та низкою приватних компаній, має розмір транспортного контейнера.
Серед інших аналогів виділяють Leonidas, який був розроблений технологічною компанією Epirus для ВМС США та призначений для використання на борту кораблів.
Численні невеликі та дешеві безпілотники є складною ціллю для контрзаходів, які можуть вразити лише одну ціль за раз і можуть бути дорогими. Нова технологія електромагнітної зброї випускає широкий промінь енергії, який відносно дешевий і здатний збивати кілька безпілотників одночасно.
Джастін Бронк з Королівського інституту об'єднаних служб в Лондоні повідомив, що потужні мікрохвильові системи потенційно є дуже ефективним інструментом для захисту від великої кількості дронів і, можливо, крилатих ракет.
Він додав, що така зброя збільшує можливості протидії безпілотникам на базах в пустелі, на лінії фронту або на військових кораблях в морі, "де ви не дуже переймаєтесь тим, що рухається в напрямку ворога. Але це не є універсальним рішенням".
Ця технологія також спрямована на протиракетну оборону. Військово-морські сили США оголосили, що у 2026 році випробують потужну мікрохвильову зброю, відому як проєкт «Метеор», яка здатна збивати швидкорухомі протикорабельні балістичні ракети.
Як повідомляв Укрінформ, ворог останнім часом використовує тактику «Зграї Шахедів» . Зосереджує атаки на конкретних містах, безпілотники летять «зграями», одночасно атакуючи одну ціль. Це значно ускладнює роботу української ППО і перевантажує її. У підсумку: збільшується кількість влучань і руйнувань.
У грудні 2024 року, армія Великої Британії вперше успішно випробувала високоенергетичну лазерну зброю із бронетранспортера , збивши безпілотник.
Фото: Міністерство оборони Великої Британії

Новини рубріки

Литва укріплює оборону на випадок можливої агресії росії – ЗМІ
19 квітня 2025 р. 04:12

У Росії знову з'являться міста Ленінград та Сталінград: як окупанти дуріють напередодні 9 травня
19 квітня 2025 р. 03:55