вологість:
тиск:
вітер:
Конклав і таємне голосування: як у Ватикані обирають нового Папу Римського
- Конклав для обрання нового Папи Римського розпочинається через 15 – 20 днів після смерті або зречення попереднього Папи.
- У голосуванні беруть участь лише кардинали молодше 80 років, їх приблизно 120, і вони таємно обирають нового понтифіка.
У понеділок, 21 квітня, у віці 88 років помер Папа Римський Франциск. За правилами, коли Папа Римський помирає або зрікається престолу, розпочинається конклав – зібрання кардиналів у Ватикані для обрання нового глави Католицької церкви.
Як проходить конклав та що відомо про процедуру голосування – читайте в матеріалі 24 Каналу .
Як обирають нового Папу Римського
Оголошення конклаву , який обиратиме нового понтифіка, має відбутися у проміжку між 15 і 20 днями, коли офіційно Ватикан не має чинного Папи. Після цього кардинали збираються в базиліці святого Петра, де просять благословіння Святого Духа, щоб обрати нового Папу Римського .
Цікаво! Слово "конклав" походить від середньовічно-латинського conclave і буквально означає кімнату, що може бути зачинена.
Загалом будь-який хрещений римо-католик має право на папство, однак протягом останніх 700 років папу завжди обирали з колегії кардиналів. Варто також зазначити, що кандидати на посаду папи не ведуть ніякої відкритої агітації. Спостерігачі з Ватикану називають кардиналів, які мають хороші шанси стати папами, papabile.
За словами Politico, в день голосування Сикстинська капела зі знаменитою стелею, розписаною Мікеланджело, фізично огороджена, а кардинали, які дали присягу зберігати таємницю, замкнені всередині.
У голосуванні мають право брати участь лише кардинали, яким ще не виповнилося 80 років. Наразі таких приблизно 120. Вони таємно обирають кандидата: вписують його ім'я в бюлетень і кладуть його до чаші на вівтарі.
Якщо жоден із кандидатів не отримає необхідної кількості голосів – дві третини від загальної кількості, – тоді проводиться новий тур голосування. Протягом одного дня можливі до чотирьох таких турів.
Після підрахунку голосів бюлетені спалюють у спеціальній печі, встановленій у Сикстинській капелі. В іншій печі за допомогою хімічної суміші утворюється дим, який повідомляє світові про результат: чорний – нового Папу ще не обрали, білий – Папу обрано.
Нагадаємо, Папа Римський Франциск востаннє з'явився на публіці в неділю, 20 квітня. У цей день 88-річний понтифік виголосив традиційне великоднє благословення, виступивши з балкона базиліки Святого Петра.

Новини рубріки

Як довго очолювали Святий Престол Папа Франциск і його попередники
21 квітня 2025 р. 18:06

ЗМІ розкрили ймовірну причину смерті Папи Франциска
21 квітня 2025 р. 18:06

Путін посилює репресії: за що тепер росіянам світять великі терміни
21 квітня 2025 р. 17:51