У Європі побоюються розколу у відносинах із США через позицію щодо України – FT

24 квітня 2025 р. 10:21

24 квітня 2025 р. 10:21


Європейські чиновники побоюються, що розбіжності з адміністрацією президента США щодо війни в Україні піддадуть випробуванню двосторонні відносини, підірвуть трансатлантичну безпеку і можуть зірвати саміт НАТО наприкінці червня.

Про це пише Financial Times .

У Європі побоюються розколу у відносинах із США через позицію щодо України – FT

Адміністрація Дональда Трампа запропонувала Україні угоду, яка включає визнання США суверенітету росії над Кримом, а також виключає членство Києва в НАТО.

«Найгіршим варіантом було б, якби [США] не змогли досягти угоди між Україною та росією, і все це було б нав'язане Україні. Ось тоді Європі доведеться обирати [між Україною та США]», – сказав високопоставлений дипломат ЄС.

Західні чиновники сказали виданню, що європейські столиці не підтримають кроків США щодо визнання Криму російським чи тиску на Україну, щоб змусити її погодитися на це.

«Крим та майбутні прагнення до членства в НАТО – це для нас червоні лінії. Ми не можемо від них відмовитись» , – сказав ще один дипломат Євросоюзу.

Адміністрації Трампа вже повідомили, що європейські столиці не визнаватимуть Крим російським, заявив високопоставлений європейський урядовець. Він додав, що найбільшим європейським державам НАТО необхідно «відмовити» Вашингтон від одностороннього рішення.

Статус Криму може створити серйозну дипломатичну кризу для НАТО, адже позиція організації полягає в тому, щоб ніколи не визнавати півострів російським.

Як розповіли співрозмовники видання, до пропозиції США офіційні особи НАТО намагалися применшити внутрішні розбіжності щодо України, наполягаючи на тому, що щорічний саміт у Гаазі буде зосереджений на витратах на оборону, а не на війні.

Однак ймовірна угода, можливий вихід США з переговорів та їхнє зближення з Москвою, можуть призвести до розбіжностей серед лідерів НАТО.

«Головне питання саміту – де ми знаходимося по Україні» , – заявив високопоставлений західний чиновник.

Нагадаємо, ЗМІ опублікували «мирний план» США із семи пунктів , який передбачає визнання суверенітету росії над Кримом.

Раніше президент Володимир Зеленський виключив визнання російської окупації Криму , оскільки це суперечить Конституції. Президент США Дональд Трамп розкритикував Зеленського за це: за його словами, такі заяви «дуже шкодять мирним переговорам».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

У Європі побоюються розколу у відносинах із США через позицію щодо України – FT

Джерело: www.slovoidilo.ua (Світ)