вологість:
тиск:
вітер:
Очільник «Грузинської мрії» Гарібашвілі заявив, що йде з політики
Про це він заявив на спеціальному брифінгу у п'ятницю, передає Укрінформ із посиланням на Эхо Кавказа .
«Почесну місію, яка була покладена на мене, коли я повернувся в політику і спочатку був призначений міністром оборони, потім прем'єр-міністром вдруге і, врешті-решт, обраний головою партії, я, на мій погляд, виконав. Зараз я більше не бачу необхідності залишатися на посаді голови партії і в політиці в цілому, тому я йду з політики. Я продовжу служити своїй країні з іншої позиції», - сказав Гарібашвілі.
Він також кілька разів подякував засновнику «Грузинської мрії», де-факто лідеру партії мільярдеру Бідзіні Іванішвілі за надану йому «унікальну можливість служити Грузії , обіймаючи найвищі політичні посади в країні».
Гарібашвілі заявив, що продовжить діяльність у приватному секторі, а деталі стануть відомі пізніше. Він не уточнив, хто обійме посаду голови партії та спростував можливість повернутися в політику у складі опозиції до «Грузинської мрії».
Зазначимо, що з 2012 по 2013 роки Гарібашвілі був міністром громадського порядку Грузії, з 2013 до 2015 року вперше очолював уряд, з 2019 по 2021 рік обіймав посаду міністра оборони, з 2021 по 2024 вдруге був прем'єр-міністром.
Як повідомлявся Укрінформ, торік у листопаді представники «Грузинської мрії» оголосили про припинення процесу євроінтеграції і розпочали широкомасштабні репресії проти протестувальників, незалежних журналістів і громадянського суспільства.
У грудні шостим президентом Грузії сьогодні обрали висуванця від правлячої партії «Грузинська мрія», ексдепутата парламенту Михеїла Кавелашвілі. Він був єдиним кандидатом і отримав 224 із 225 голосів присутніх членів колегії виборців. Опозиція у процесі не брала участі. Як і опозиція, президентка Саломе Зурабішвілі вважає парламент нелегітимним. Вона заявила, що не збирається складати повноваження доти, доки в країні не будуть проведені нові парламентські вибори.
У лютому цього року Європарламент закликав міжнародну спільноту бойкотувати самопроголошену владу Грузії , попросив Раду ЄС запровадити жорсткі персональні санкції проти її лідерів та продовжив наполягти на проведенні нових демократичних парламентських виборів.
Низка країн, зокрема США, ФРН , Велика Британія , країни Балтії, Чехія, Україна, запровадили санкції проти посадових осіб «Грузинської мрії».
У Грузії також періодично проходять акції протесту проти дій чинної влади.
Фото: Грузинська мрія

Новини рубріки

У Польщі відзначили на державному рівні 1000-ліття коронації Болеслава Хороброго
25 квітня 2025 р. 18:22

Росія намагалася розпалити напруженість між США та Данією фейками про Гренландію - розвідка
25 квітня 2025 р. 17:55

Принц Гаррі та Меган Маркл прийняли рішення щодо стосунків: що відбувається у родині
25 квітня 2025 р. 17:45