вологість:
тиск:
вітер:
Євросоюз знадобиться не менш як 10 років, щоб замінити війська США у Європі - Politico
Як повідомляє Укрінформ, про це Politico розповіли чинні та колишні американські військові.
Зокрема під час свого першого візиту до Європи в лютому міністр оборони США Пітер Гегсет попередив, що американська військова присутність в Європі «не вічна», що викликало шок у столицях континенту. Крім того, як розповіли експерти, президент США Дональд Трамп не потребуватиме схвалення Конгресу США для скорочення частини військ у Європі. Зараз в Європі, за різними оцінками, чисельність американських військ коливається від 70 000 до 90 000 постійних військовослужбовців. У звіті Німецького економічного інституту (IW Cologne) цього тижня попереджається, що Європі може знадобитися від 10 до 12 років, щоб замінити ключові військові сили і засоби США.
І хоча деякі європейські уряди все ще сподіваються, що проміжні вибори в США через два роки і наступні президентські вибори в США в 2028 році послаблять владу Трампа і відновлять старий союз зі США, все ж деякі країни хочуть підготуватися до виведення американських військ, а не сподіватися на краще, повідомили Politico три європейські чиновники.
«Ми колективно потребуємо потужної наземної присутності, зокрема, для подолання тієї єдиної переваги Росії, яка полягає в тому, що вона може розмістити свої війська на нашому кордоні», - заявив командувач Європейським командуванням ЗС США генерал Крістофер Каволі, який також є верховним головнокомандувачем об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, додавши, що скорочення присутності США в Європі неминуче «сповільнить» реакцію на російську атаку.
За даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies), аналітичного центру, що базується у Великій Британії, найбільший європейський контингент американських військ - понад 38 000 осіб - розташований у Німеччині. Також понад 14 000 військовослужбовців перебувають у Польщі, 12 000 - в Італії і 10 000 - у Великій Британії. Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус звернувся до Вашингтона з проханням надати належну дорожню карту щодо потенційного скорочення військ, щоб розпочати планування. Його заклик підтримав фінський колега Антті Хекканен. Наразі Пентагон не відповів.
За словами наукового співробітника з питань Європи та зовнішньої політики США в Раді з міжнародних відносин Бена Гарріса, «першими постраждають» від скорочення американських військ Польща та країни Балтії, а також ослабне безпека Європи в цілому. «Часткове виведення, ймовірно, почнеться з тих американських військ, які були розгорнуті з лютого 2022 року, коли Росія вторглася в Україну в рамках програми розширеної передової присутності НАТО», - сказав він.
Однак будь-яке виведення або скорочення американської присутності порушить значні питання щодо вартості та складної логістики переміщення військової техніки. США розгорнули в Європі широкий спектр обладнання - від танків до гелікоптерів, кораблів і ядерної зброї.
За словами колишнього командувача армії США у Європі генерал-лейтенанта у відставці Бена Годжеса, невизначеність може підштовхнути європейські столиці «до об'єднання своїх можливостей і оборонної промисловості». Американські війська в Європі представляють «ядерне стримування, повітряну і морську міць. Але на землі, з погляду загального розміру і можливостей, європейці мають більше сили», - додав він.
Як повідомляв Укрінформ, високопоставлені чиновники Міністерства оборони США розглядають пропозицію про виведення 10 000 військових зі Східної Європи.
Фото: Bumble Dee

Новини рубріки

Трамп вимагає від України негайно підписати угоду про надра
25 квітня 2025 р. 22:23

В Еквадорі землетрус зруйнував будівлі
25 квітня 2025 р. 21:34