вологість:
тиск:
вітер:
Промисловість США демонструє ознаки пожвавлення
Промисловість США продемонструвала скромні, але значні ознаки покращення у квітні, згідно з даними, оприлюдненими в середу агентством S&P Global, яке повідомило про збільшення промислового виробництва та нових замовлень.
Звіт від 23 квітня в поєднанні з даними Федеральної резервної системи (ФРС) свідчить про те, що виробничий сектор США стабілізується на тлі невизначеності щодо тарифів.
Індекс ділової активності у виробничому секторі США відповідно до S&P Global Flash виріс з 50,2 у березні до 50,7 у квітні, досягнувши двомісячного максимуму і залишаючись трохи вище нейтрального порогу в 50, який відділяє розширення від скорочення.
Обсяги виробництва у переробній промисловості також повернулись до зростання, збільшившись до 50,2 після падіння на 48,6 попереднього місяця. Це покращення, хоч і скромне, вказує на те, що сектор адаптується до нестабільних умов, отримуючи вигоду від сильнішого внутрішнього попиту.
Ці дані з’явилися в той час, коли адміністрація Трампа продовжує застосовувати безпрецедентні тарифи в рамках більш широких зусиль з відродження промислової структури Америки, яка тривалий час перебувала в занепаді. Торговельна стратегія президента Трампа спрямована на подолання дефіциту торговельного балансу, заохочення переміщення американського виробництва та фінансування зниження податків шляхом збільшення митних надходжень. Хоча ця політика потрясла ринки, вона також почала змінювати рішення щодо вибору постачальників і сприяти зростанню виробництва в США.
«Хоча тарифи іноді допомагали збільшити продажі внутрішнім споживачам, торговельна політика здебільшого була пов’язана зі зниженням зовнішніх продажів», — йдеться у звіті S&P Global, в якому зазначається, що загальне зростання заводських замовлень стримувалося зниженням експортних замовлень.
Запаси залишалися стабільними, і знову повідомлялося про збільшення термінів виконання замовлень на промислові товари, що зазвичай асоціюється з більш активними ланцюгами поставок. Однак зайнятість на підприємствах скоротилась вперше з жовтня, що свідчить про обережний підхід до інвестицій в робочу силу.
Ділові настрої, тим часом продовжували погіршуватися. За даними S&P Global, впевненість виробників у майбутньому виробництві впала до найнижчого рівня з серпня минулого року, що відображає занепокоєння щодо зростання виробничих витрат, перебоїв у постачанні та послаблення експортного попиту. Однак деякі виробники були оптимістично налаштовані щодо довгострокових переваг торговельного протекціонізму.
Дещо більш позитивна картина виробництва у звіті S&P Global була загалом підсилена останньою Бежевою книгою Федеральної резервної системи (ФРС).
Згідно зі звітом , загальна економічна активність мало змінилася з березня, а невизначеність щодо тарифної політики адміністрації Трампа була названа «всеохоплюючою». У той час як більшість з 12 округів ФРС охарактеризували виробничу активність як незмінну або змішану, деякі з них, включаючи Даллас, Міннеаполіс і Філадельфію, відзначили помірні поліпшення.
«Представники виробничого, будівельного та роздрібного секторів повідомили про наймання додаткового персоналу, щоб впоратися з розширенням бізнесу та збільшенням попиту», — йдеться у звіті Федерального резервного банку Клівленда.
Водночас, кілька округів ФРБ повідомили, що підприємства призупиняють найм персоналу або скорочують плани через брак ясності щодо торговельної політики та загального напрямку розвитку економіки. У деяких сферах доступність робочої сили, схоже, покращується, але бізнес залишається обережним, з «розрізненими» повідомленнями про те, що компанії готуються до можливих звільнень на тлі млявого попиту та зростання витрат.
Ціновий тиск також став основною причиною занепокоєння. Згідно зі звітом S&P Global, середні ціни виробників у квітні зросли найшвидшими темпами за майже два з половиною роки, що було зумовлено поєднанням зростання витрат, пов’язаних з тарифами, обмеженням пропозиції та підвищенням заробітних плат. Інфляція виробничих витрат досягла найвищого рівня з серпня 2022 року, підкреслюючи виклики, з якими стикаються виробники, намагаючись перекласти витрати на споживачів, не підриваючи попит.
Кріс Вільямсон, головний економіст S&P Global, зазначив у своїй заяві, що ці вищі ціни неминуче призведуть до вищої споживчої інфляції, що може обмежити можливості Федерального резерву знижувати процентні ставки в той час, коли економіка, що сповільнюється, потребує стимулювання.
В умовах сповільнення економічного зростання — квітневий композитний індекс PMI впав до 16-місячного мінімуму — посилення цінового тиску може ускладнити зусилля центрального банку щодо пом’якшення монетарної політики.

Новини рубріки

Син Єлизавети II потрапив в гучний секс-скандал. Не обійшлося й без смертей
26 квітня 2025 р. 12:38

У КНДР на церемонії за участю Кім Чен Ина представили новий есмінець
26 квітня 2025 р. 12:16

Стало відомо, чому труну з тілом папи Римського Франциска запечатали (фото)
26 квітня 2025 р. 12:10