вологість:
тиск:
вітер:
Трампа розкритикували за синій костюм на церемонії у Ватикані – ЗМІ
Дональда Трампа звинуватили у порушенні церемоніального дрес-коду під час поховання Папи Римського Франциска 26 квітня — президент США обрав синій костюм і краватку замість обов'язкового чорного одягу. Хоча кілька інших гостей також відступили від вимог протоколу, саме Трамп привернув найбільше критики за "неповагу".
Як повідомляє Mail , Ватикан встановив суворі правила для учасників церемонії: чоловіки повинні були бути у темних костюмах (допускається темно-синій), чорних краватках і відповідного кольору взутті, пальтах та аксесуарах. Пришпилювати на лацкан дозволялося лише ватиканські нагороди.
Жінкам слід було з'явитися у чорних довгих сукнях із рукавичками, вуалями та туфлями із закритим носком. Єдиною дозволеною прикрасою залишалися перли.
Президент України Володимир Зеленський порушив дрес-код, прийшовши без краватки, тоді як колишній президент США Джо Байден також вдягнув синю краватку. Інші світові лідери дотрималися вимог і були вбрані у чорне.
Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні також формально відійшла від вимог, обравши чорний брючний костюм замість сукні.
Mail зазначає, що Дональд Трамп у яскраво-синьому костюмі та з американським прапорцем на піджаку виділявся у першому ряду серед численних гостей і монархів.
Перша леді Меланія Трамп, яка святкувала свій 55-й день народження того ж дня, була вдягнена у традиційне чорне пальто з мереживною вуаллю.
Критика на адресу Трампа щодо невідповідного вбрання з'явилася через два місяці після зауважень на адресу Зеленського, якого свого часу розкритикували за темний світшот на зустрічі з Трампом у Білому домі. Це, за свідченнями спостерігачів, сприяло напруженню між лідерами, що вилилося у відому суперечку в Овальному кабінеті .
Тоді Зеленський пояснював, що відмовився від класичних костюмів після початку війни, і пообіцяв повернутися до офіційного стилю лише після її завершення.
На тлі дискусій про дрес-код коментатори задавалися питанням: "Чи справді у Трампа немає чорного костюму? Це прояв неповаги".
Однак питання одягу не було єдиним відхиленням від протоколу. Як пише Telegraph, Ватикан порушив правила розсадки , запропонувавши президенту Зеленському місце у першому ряду, хоча за традицією він мав би сидіти у третьому або далі.
Хоча Зеленський і Трамп сиділи в одному ряду, між ними було одинадцять місць. Поміж ними розташувалися президенти Індії, Угорщини, Габона, Франції, а також глава Фінляндії Олександр Стубб.
Поруч із Трампом розташувався президент Естонії Алар Каріс і король Іспанії Філіп із королевою, а поруч із Зеленським сидів президент Ірландії Майкл Гіґґінс, що ще раз підкреслило порушення звичних протокольних норм.
Інші гості були розміщені відповідно до традиційних правил, причому перший ряд починався з президента Аргентини Хав'єра Мілея.
Принц Вільям, який представляв короля Чарльза III, був посаджений у третій ряд поруч із канцлером Німеччини Олафом Шольцем, що також звертало на себе увагу.
Порушення протоколу розсадки під час міжнародних подій трапляються не вперше — аналогічна ситуація виникала під час саміту НАТО у Празі в 2002 році, коли за допомогою "французької" системи алфавіту тодішнього президента України Леоніда Кучму посадили подалі від Джорджа Буша-молодшого і Тоні Блера.

Новини рубріки

Безпілотники атакували важливий завод у російському Брянську: місто охоплене пожежами
28 квітня 2025 р. 09:06

У США заснували клуб для ультрабагатих прихильників Трампа: членство коштує пів мільйона доларів
28 квітня 2025 р. 08:55