вологість:
тиск:
вітер:
Євросоюз інвестує майже мільярд у оборону - фінансуватимуть 62 проєкти
Європейська комісія оголосила про виділення 910 мільйонів євро на фінансування 62 проєктів у межах програми Європейського оборонного фонду. До участі в програмі, крім країн ЄС та Норвегії, вперше залучена Україна. З-поміж майже 300 заявок було відібрано проєкт українських розробників Small UAS, спрямований на створення інтелектуальних аеросистем нового покоління. Це перша участь українських підприємств у даному інструменті оборонної співпраці Євросоюзу.
Про це 30 квітня, у середу, пише DW .
Основна мета інвестицій — усунення критичних прогалин у спроможностях оборонного сектору ЄС, зокрема у сфері мобільності військ, протидії безпілотним апаратам, захисту від гіперзвукових загроз і кібернетичних атак. Частина проєктів має на меті впровадження проривних технологій. Наприклад, METASTEALTH зосереджений на створенні нових матеріалів для малопомітних літальних апаратів. Проєкт ENGRTII об'єднує понад 45 компаній та наукових установ з метою розробки європейського гелікоптера нового покоління, запуск якого запланований на 2030 рік. Проєкт EUROSWEEP передбачає створення автономної системи тралення морських мін, здатної діяти без участі людини.
Окреме фінансування буде спрямоване на захист солдатів, розробку засобів протидії зброї масового ураження, підводну війну, а також на розвиток штучного інтелекту, квантових технологій та засобів кібербезпеки. Серед інших ініціатив — засекречений проєкт із бюджетом 78 мільйонів євро, що має забезпечити протидію гіперзвуковим глайдерам тип боєголовки балістичної ракети).
Єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс наголосив, що відібрані проєкти посилюють колективну безпеку Євросоюзу та підтримують партнерів, зокрема Україну, яка протистоїть зовнішній агресії. Загальна сума фінансування оборонних досліджень і розробок з боку ЄС з 2021 року після нової хвилі інвестицій перевищила чотири мільярди євро. Ініціатива реалізується відповідно до плану переозброєння до 2030 року та положень Білої книги з оборони.
Нагадаємо, у планах ЄС - масштабний проєкт з розбудови своєї оборонної промисловості, спрямований на стримування Росії та підтримку України, поки США “послаблюють увагу” до континенту.
Важливими елементами нової політики Союзу є сприяння виробництву зброї всередині ЄС і “компаніям-однодумцям з третіх країн”, заохочення спільних закупівель озброєнь, полегшення фінансування оборонних проєктів, зосередження на ключових сферах, де Союз відчуває нестачу потужностей, таких як протиповітряна оборона і військова мобільність, а також скорочення бюрократичних бар'єрів на шляху оборонних інвестицій.
Рушійною силою нової політики є загроза з боку Росії.

Новини рубріки

Євросоюз має запасний план збереження санкцій проти РФ на випадок вето Угорщини - Каллас
01 травня 2025 р. 00:51

Індія закрила повітряний простір для пакистанських літаків
01 травня 2025 р. 00:06

В Естонію прибули шість систем HIMARS
30 квітня 2025 р. 23:56