вологість:
тиск:
вітер:
Міністр фінансів США назвав історичною подією підписання угоди з Україною
Угоду, яка надає американським інвесторам пріоритетний доступ до українських родовищ рідкоземельних металів, після тривалого обговорення нарешті підписано. Це сталося у середу, 30 квітня і поклало край конфлікту, який стався у Овальному кабінеті. У США вважають, що підписання цієї угоди - вагомий крок до миру, який прагне вкласти між сторонами президент Дональд Трамп.
Міністр фінансів США Скотт Бессент, оголошуючи про підписання угоди між США і Україною, назвав її історичною угодою. Віде зі зверненням він опублікував у мережі Х .
Thanks to @POTUS @realDonaldTrump ’s tireless efforts to secure a lasting peace, I am glad to announce the signing of today’s historic economic partnership agreement between the United States and Ukraine establishing the United States-Ukraine Reconstruction Investment Fund to help… pic.twitter.com/N1jPa35DYh
"Завдяки невтомним зусиллям президента США Дональда Трампа щодо забезпечення тривалого миру, я радий повідомити про підписання сьогодні історичної угоди про економічне партнерство між Сполученими Штатами та Україною. Угода передбачає створення Фонду інвестицій у відновлення України, який сприятиме прискоренню економічного відновлення країни. Економічна безпека — це національна безпека", - зазначив Бессент.
Міністр фінансів додав, що уряд США співпрацюватиме з урядом України для створення цього фонду, і з нетерпінням чекає на швидкий запуск цього історичного економічного партнерства на благо українського та американського народів.
«Як сказав Президент, Сполучені Штати прагнуть сприяти завершенню цієї жорстокої й безглуздої війни. Ця угода чітко сигналізує Росії, що адміністрація Трампа віддана мирному процесу, заснованому на вільній, суверенній та процвітаючій Україні в довгостроковій перспективі», — заявив Бессент у пресрелізі
«Президент Трамп бачив у цьому партнерстві між американським і українським народами підтвердження спільної відданості тривалому миру та процвітанню України. І щоб було ясно: жодна держава чи особа, яка фінансувала або постачала російську воєнну машину, не зможе отримати вигоду від післявоєнного відновлення України», — підкреслив він.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд ухвалив рішення , які необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови. Фонд буде наповнюватися внесками США та України, а його прибутки будуть реінвестуватись виключно в Україну, повідомив прем’єр

Новини рубріки

Маск йде з політики? Що встиг наговорити мільярдер на посаді в уряді Трампа
01 травня 2025 р. 09:32

«Для мене було честю працювати з вами»: Маск натякнув, що йде з уряду Трампа
01 травня 2025 р. 09:17

Явка на виборах у Канаді була найвищою за понад 30 років
01 травня 2025 р. 08:42