Торгівельна політика «Америка насамперед» спрямована проти недобросовісної торгівельної практики Китаю (ВІДЕО)

01 травня 2025 р. 07:12

01 травня 2025 р. 07:12


За перші 100 днів свого другого терміну Трамп ще більше загострив конфронтацію Вашингтона з Пекіном, висунувши рішуче протекціоністський торговельний порядок денний, що призвело до фактичного торговельного ембарго між двома найбільшими економіками світу.

Тарифи США на більшість китайських товарів зросли до 145 відсотків, а на деякі товари ставка зросла до 245 відсотків, тоді як лазівки, які раніше дозволяли китайським експортерам обходити тарифи, що існували раніше, були закриті.

У відповідь Китай ввів мита у розмірі 125 відсотків на більшість товарів зі США, на додаток до інших заходів у відповідь, таких як контроль за експортом найважливіших корисних копалин і більш жорсткі обмеження на кількість голлівудських фільмів, що демонструються в китайських кінотеатрах.

Торгова війна Трампа триває з того місця, на якому він зупинився у своїй першій адміністрації, і була сформована давнім переконанням, що Китай та інші країни мають вигоду зі своїх торговельних відносин зі США.

Адміністрація Трампа заявляє, що мита допоможуть впоратися з надлишковими експортними потужностями Китаю, відновити внутрішнє американське виробництво найважливіших товарів, а також убезпечити ключові ланцюжки постачань.

США і Китай становлять майже половину глобальної економіки з частками  28 і майже 20% відповідно.

Дональд Трамп заявляє, що вже поговорив із Сі Цзіньпіном. Крім того, південнокорейське медіа повідомляло, що вранці 24 квітня китайські чиновники високого рангу заходили до будівлі Державної скарбниці США. Попри це, Пекін наполягає на тому, що не веде з Вашингтоном активних переговорів. Він заявляє, що буде відкритий до діалогу тільки в тому разі, якщо США скасують 145-відсоткові мита. Водночас він закликає інші країни не об'єднуватися зі США проти нього.

З так званого «дня звільнення» 2 квітня, коли Трамп оголосив про мита для торгових партнерів США, понад 100 країн звернулися до Вашингтона з пропозицією про переговори.

В обговореннях Вашингтон робить акцент на тактиці обходу американських мит, яка передбачає ввезення китайських товарів через треті країни.

Крім відновлення справедливої торгівлі, адміністрація Трампа також прагне відігравати активнішу роль у реформуванні міжнародних організацій.

Згідно з політикою «Америка насамперед», США оголошують своїм пріоритетом — протистояння несправедливим торговим практикам Китаю.

Торгівельна політика «Америка насамперед» спрямована проти недобросовісної торгівельної практики Китаю (ВІДЕО)

Джерело: www.epochtimes.com.ua (Світ)