вологість:
тиск:
вітер:
Американські законодавці зажадали від Рубіо відповідей щодо китайських бійців в армії РФ
Американські законодавці попросили Держдепартамент проінформувати їх про використання Росією китайських бійців у війні в Україні, заявивши в середу в листі до держсекретаря Марко Рубіо, що Москва могла найняти китайських найманців тільки за «мовчазної згоди» Пекіна.
«З огляду на широкий контроль Комуністичної партії Китаю в китайському суспільстві, очевидно, що російська кампанія з вербування громадян КНР не могла існувати без принаймні мовчазного схвалення партії», — заявили законодавці в листі Рубіо від 30 квітня, з яким ознайомилося агентство Reuters .
Раніше цього місяця Україна заявила, що її війська захопили двох китайців на сході країни і що на боці Росії воюють щонайменше 155 громадян Китаю.
Американські чиновники підтвердили агентству Reuters ці відомості, але назвали цих людей найманцями, які, судячи з усього, не мають прямого зв'язку з урядом Китаю.
Лист, надісланий комітетом Палати представників у справах Китаю, відображає зростаюче в Конгресі бажання переконатися, що адміністрація президента Дональда Трампа чинить тиск на Китай у зв'язку з його союзництвом з Росією.
Голова комітету республіканець Джон Муленаар і його головний представник демократ Раджа Крішнамурті заявили, що присутність китайських бійців в Україні свідчить про поглиблення зв'язків між РФ і Китаєм.
Вони попросили Держдепартамент повідомити Конгресу, чи зверталися США до Пекіна щодо цих подій і які дії вживаються для їх вирішення.
Китай, який проголосив партнерство з Росією «без обмежень», засудив «безвідповідальні висловлювання» про своїх громадян, які воюють в Україні. Пекін намагається позиціонувати себе як учасника переговорів про припинення війни, хоча й утримується від критики повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
Посольство Китаю у Вашингтоні знову заявило, що китайський уряд завжди просить китайських громадян «уникати участі у збройних конфліктах у будь-якій формі, і зокрема уникати участі у військових операціях будь-якої сторони».
Держдепартамент назвав повідомлення про китайських чоловіків, які беруть участь у війні, «тривожними».
В окремій заяві для Reuters Крішнамурті сказав, що адміністрація Трампа «повинна зажадати від КНР негайно вивести своїх громадян з поля бою в Україні та вжити заходів, щоб притягнути Пекін до відповідальності за його ширшу військову підтримку і підтримку подвійного призначення» у війні.
Муленаар заявив, що Китай «не є нейтральним актором» у війні.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія через соціальні мережі вербує громадян Китаю у свої збройні сили і що офіційні особи КНР знають про це.
Пекін протягом багатьох років надавав Москві матеріальну підтримку у воєнних діях, здебільшого поставляючи продукцію подвійного призначення — компоненти, необхідні для обслуговування таких видів озброєнь, як безпілотники і танки.

Новини рубріки

У Tesla заперечують, що шукають заміну Маску
01 травня 2025 р. 14:40

Гарріс вперше після поразки на виборах виступила з різкою критикою Трампа
01 травня 2025 р. 14:40