вологість:
тиск:
вітер:
"Розморозка" відносин: США та Китай проведуть зустріч у Женеві
Міністр фінансів США Скотт Бессент і головний торговельний представник Джеймісон Грір у суботу зустрінуться у Швейцарії з головним економічним представником Китаю, повідомило Reuters із посиланням на американських посадовців. Це може стати першим кроком до розв’язання торговельної війни, яка дестабілізує світову економіку.
Новина про заплановану зустріч, яка з’явилася у вівторок пізно ввечері, спричинила різке зростання ф’ючерсів на фондові індекси США. Зокрема, ф’ючерси на індекс S&P 500 зросли приблизно на 1%.
Офіси Торговельного представника США та Міністерства фінансів повідомили, що Грір і Бессент вирушать разом до Женеви в четвер. Там вони також зустрінуться з президенткою Швейцарії Карін Келлер-Зуттер для обговорення взаємного торговельного співробітництва.
«Моє враження — ця зустріч має зняти напругу. Ми маємо знизити рівень ескалації, перш ніж зможемо рухатися далі », — заявив Бессент у прямому ефірі Fox News під час програми The Ingraham Angle.
У відомствах не уточнили, які саме посадовці з Пекіна братимуть участь у зустрічі, вказавши лише, що американська делегація вестиме перемовини з «головним представником Китаю з економічних питань».
На думку аналітиків, цим представником, найімовірніше, буде віцепрем’єр Держради КНР Хе Ліфен — так званий економічний «цар» Китаю та головний торговельний переговорник.
Після оголошення США речник китайського Міністерства торгівлі підтвердив, що Пекін погодився відновити діалог з Вашингтоном.
«Враховуючи очікування міжнародної спільноти, національні інтереси та звернення з боку американської промисловості й споживачів, Китай вирішив знову взаємодіяти зі Сполученими Штатами. Є давнє китайське прислів’я: слухай, що кажуть, але дивись, що роблять… Якщо (США) говоритимуть одне, а робитимуть інше, або намагатимуться використати перемовини як прикриття для шантажу чи примусу — Китай ніколи не погодиться на це», — йдеться в заяві.
Трамп перед зустріччю з прем’єр-міністром Канади Марком Карні заявив журналістам, що упродовж двох тижнів разом із радниками перегляне потенційні угоди, щоби визначити, які з них прийняти. Це спричинило чергове зниження фондових індексів.
Офіційні заяви американських відомств не охарактеризували зустріч у Женеві як початок повноцінних перемовин. Жодна зі сторін — ані Вашингтон ні Пекін — не бажає виглядати такою, що пішла на поступки.
Після оголошення 2 квітня мит на імпорт практично з усіх країн, а також підвищених ставок для окремих партнерів, Тррамп активізував перемовини. Він також запровадив 25% мита на автомобілі, сталь і алюміній, аналогічні тарифи для Канади й Мексики, а також 145% мита на китайські товари.
У відповідь Китай підвищив свої тарифи на американські товари до 125%, залишивши лише окремі винятки. Водночас посадовець ЄС заявив у вівторок, що Євросоюз готує заходи у відповідь, якщо не буде досягнуто угоди з США, і веде перемовини з іншими країнами про зміцнення торговельних зв’язків.

Новини рубріки

США вимагають від Ірану повного припинення збагачення урану - Венс
07 травня 2025 р. 20:22

Кремль поширює за кордоном новий пропагандистський рух «Побєда 9/45» - розвідка
07 травня 2025 р. 20:22