вологість:
тиск:
вітер:
Пекін припиняє публікувати ключові економічні та демографічні дані (ВІДЕО)
В умовах спаду економіки та скорочення чисельності населення Китай знайшов новий спосіб боротьби з негативною статистикою. Він її приховав.
Статистика — найважливіший інструмент у сучасному світі, проте Китай вирішив приховати деякі важливі показники. А це означає, що політикам та інвесторам за межами країни буде складніше розуміти реальну ситуацію в КНР.
Недавно Wall Street Journal звинуватив Пекін у призупиненні публікації сотень статистичних даних.
Торік у квітні дві найбільші фондові біржі, Шанхайська і Шеньчженська, вирішили припинити публікацію даних про приплив і відплив іноземних інвестицій у режимі реального часу. Протягом двох тижнів іноземні інвестори в Китаї продали акцій більш ніж на два мільярди доларів.
Публікацію статистичних даних про ринок нерухомості за двома найважливішими показниками влада припинила ще 2022 року. Водночас через кризу в цьому секторі китайські сім'ї втратили мільярди доларів.
Статистику з безробіття теж приховали. Це раптово сталося 2023 року. Перестали публікувати дані про рівень безробіття серед молоді, після того, як він наблизився до 15 відсотків — історичного максимуму. Однак багато економістів заявили, що реальна цифра може перевищувати 40 відсотків. Чжан Даньдань, відомий економіст із Пекінського університету, також схиляється до такої оцінки.
Пекін перестав розкривати інформацію і про те, скільки жителів міст отримують допомогу з безробіття. Крім того, припускають, що офіційна статистика Китаю про померлих у країні під час пандемії Covid-19 далека від реальності. Згідно з дослідженнями NTD й експертними оцінками, кількість смертей у КНР може перевищувати 100 мільйонів осіб. Водночас наприкінці 2022 року Китай перестав публікувати дані про кількість кремованих тіл. А це найпоширеніший у країні обряд перед похованням. Також влада навіть перестала публікувати дані про виробництво соєвого соусу в країні. Це сталося в середині 2021 року, коли Китай охопила пандемія. Вважається, що за цим показником теж можна визначити зміни в чисельності населення. Проте, критикуючи владу за контроль над даними, громадяни КНР та іноземці можуть зіткнутись із суворою відплатою.
Кілька відомих китайських економістів втратили свої посади через те, що засумнівалися в правдивості офіційних даних про ВВП Китаю.
Сьогодні багато хто побоюється висловлювати думку з приводу заходів у відповідь на мита Вашингтона.
У 2023 році Пекін провів масштабні обшуки в трьох іноземних консалтингових фірмах, що займаються юридичним аналізом. Офіційною підставою стали побоювання з приводу даних, пов'язаних з національною безпекою.
Водночас відсутність доступу до критично важливої статистики дуже ускладнює роботу решти світу з Китаєм.

Новини рубріки

Мерц у Польщі: Росія залишається найбільшою загрозою безпеці Європи
07 травня 2025 р. 21:18

Після вбивства чоловік ховався від копів 23 роки: як його спіймали
07 травня 2025 р. 21:08

В Естонії заявили про загрозу втрати заморожених активів Росії на 240 мільярдів євро
07 травня 2025 р. 20:53