вологість:
тиск:
вітер:
Тайванський музей заявив, що на тлі військових загроз не планує співпрацю з музеєм у Пекіні
Тайванський Національний палац-музей у Тайбеї, в якому зберігається одна з найбільших у світі колекцій імператорських китайських скарбів, не планує спільних заходів із Китаєм з нагоди свого 100-річного ювілею через військові погрози Пекіна, заявив у середу його директор, пише Reuters .
Музей було відновлено 1965 року після того, як уряд Китайської Республіки програв громадянську війну з комуністами Мао Цзедуна і втік на острів у 1949 році, забравши з собою тисячі ящиків з антикваріатом, що колись належали китайським імператорам.
У Пекіні залишилася конкуруюча установа з аналогічною назвою.
Виступаючи перед журналістами в музеї в передгір'ях Тайбея, директор Національного палацу-музею Сяо Цун-хуан сказав, що для співпраці з пекінським музеєм необхідно, щоб обидві сторони були готові працювати разом.
«Чи то винищувачі, чи то військово-морські, чи то цивільні судна, що проходять вгору і вниз Тайванською протокою, немає такої можливості, як раніше, для взаємної дружелюбності або співпраці», — сказав він, маючи на увазі майже щоденну військову активність Китаю навколо Тайваню.
«Ми були б раді побачити це, але нині інша сторона не проявляє ініціативи для розмови, а ми тим більше не можемо проявити ініціативу для розмови з ними», — додав Сяо.
Палацовий музей у Пекіні не відразу відповів на прохання про коментар.
Музей Тайбея цього року відправить частину своєї колекції до Праги та Парижа, а жадеїтову капусту династії Цин (один із найвідоміших експонатів, який рідко залишає Тайвань) виставить у Національному музеї Чехії.
Наступного місяця в Національному палаці-музеї також відкриється виставка французьких імпресіоністів та модерністів з нью-йоркського музею Метрополітен.
У Національному палаці-музеї зберігається понад 690 000 експонатів. Понад 80% з них належать останній китайській династії, колишньому двору Цін, який був повалений 1911 року.
У 2015 році в південному повіті Чіаї відкрили другу філію музею, яку наразі розширюють, щоб публіка могла побачити ще більше артефактів колекції.

Новини рубріки

Чому Пашинян та Вучич поїхали на парад до Путіна, а Алієв і Орбан ні – експерт
08 травня 2025 р. 14:14

Литва планує виділити на оборону наступного року 5,25% ВВП
08 травня 2025 р. 14:11

Боротьба за папський престол: хто має найбільше шансів стати новим Папою
08 травня 2025 р. 14:10