вологість:
тиск:
вітер:
BMW, Adidas та інші: провідні компанії ФРН визнали, що відповідальні за прихід нацистів до влади у 1933 році
Про це йдеться у спільній заяві 49 компаній, опублікованій 7 травня у Die Zeit, Süddeutsche Zeitung і Fran, передає Укрінформ із посиланням на DW .
"У 1933 році і після нього дуже багато мовчали, відверталися і не висловлювали свою думку. Звідси випливає наша відповідальність за минуле, за сьогодення і за майбутнє", - йдеться в заяві.
Керівники концернів підкреслили, що прихід націонал-соціалістів до влади в Німеччині в 1930-ті роки був би неможливим без серйозних помилок тих, хто на той час приймав основні рішення. «Дбаючи про власну вигоду, багато німецьких компаній та їхніх керівників були залучені до цього», - сказано у зверненні.
Водночас наголошується, що сьогодні компанії у ФРН усвідомлюють свою відповідальність і разом виступають «проти ненависті, дискримінації та антисемітизму». Ці злочини, що розпочалися трохи менше ніж 100 років тому, «нагадують нам про те, як легко може бути зруйнована демократія», наголошується в заяві.
Лист підписали, зокрема, топменеджери компаній Adidas, Bayer, BASF, Bosch, BMW, Commerzbank, Deutsche Bahn, DHL, Hugo Boss, Mercedes-Benz, Lufthansa, Rheinmetal, Siemens, Volkswagen та інших.
Die Zeit зазначає, що ініціаторами листа стали керівники концернів Bayer, BASF, Evonik та Siemens після того, як 27 січня 2025 року відвідали пам'ятну церемонію, присвячену визволенню концтабору Аушвіц-Біркенау.
Про те, що Німеччина не повинна забувати злочини, скоєні нею під час Другої світової війни, і має протистояти будь-яким проявам антисемітизму та людоненависництва, заявив державний міністр культури Вольфрам Ваймер.
«Німеччина усвідомлює свою відповідальність за злочини проти людяності, скоєні націонал-соціалістами – зараз і в майбутньому», – сказав він.
Ваймер зауважив, що для вивчення історії націонал-соціалізму та Другої світової війни вирішальне значення мають меморіальні місця та історичні музеї. У коаліційній угоді новий федеральний уряд зобов'язався зміцнити меморіальний ландшафт, а також знакові місця нацистських злочинців та примусової праці за допомогою інвестиційної програми для збереження їхньої матеріальної бази та підтримувати інноваційні підходи до освітньої роботи.
Зокрема, з метою вшанування пам'яті польських жертв Другої світової війни та жертв німецької окупації Польщі з 1939 по 1945 рік коаліційна угода передбачає будівництво Німецько-польського дому як місця пам'яті та зустрічі в центрі Берліна. Вже будується тимчасовий меморіал жертвам німецької окупації Польщі неподалік від бундестагу та відомства канцлера.
У середмісті столиці також заплановано створення документального центру «Друга світова війна та німецька окупація в Європі», який має представити історію німецької окупації в Європі під час Другої світової війни.
Як повідомляв Укрінформ, у Берліні на пам'ятних заходах з нагоди 80-річчя закінчення Другої світової війни 8 та 9 травня прапори, пов'язані з Росією, зокрема радянські, заборонені й цього року.

Новини рубріки

У Ватикані обрали нового Папу Римського
08 травня 2025 р. 19:40

Угорщина вже не проти: ЄС має незабаром ухвалити 17-й пакет санкцій проти Росії
08 травня 2025 р. 19:39

У Німеччині оголосили надзвичайний стан: чи пов'язано це з Україною
08 травня 2025 р. 19:25